© www.voetbalbelgie.be - Dimitri Charles

Anderlecht is jongste ploeg in Europa League

05-11-2009
Anderlecht gaat vanavond voluit voor de kwalificatie van de volgende ronde van de Europa League. Tegen Timisoara kan paars-wit zich kwalificeren mits winst en indien het beroep van Dinamo Zagreb voor haar puntenaftrek verworpen wordt. En dat met de jongste ploeg in deze Europa League, berekende Het Nieuwsblad.

Met een gemiddelde leeftijd van 23,15 jaar is Anderlecht de jongste ploeg van de 48 clubs die meespelen in de poulefase. Door de blessures van Polak, Wasilewski, Frutos en Zitka kregen jongeren als Lukaku (zie foto), Diandy en Saré hun kans. Dat haalde de gemiddelde leeftijd danig naar beneden, wat ervoor zorgt dat RSCA zelfs met een jongere ploeg aantreedt dan Ajax, dat gerenommeerd is om haar jeugdopleiding en kansen dat het aan haar jeugd geeft.

Paars-wit heeft nog een record om fier op te zijn: met Romelu Lukaku (16 jaar en 176 dagen) heeft het de jongste speler van deze Europa League in haar rangen. Lukaku is vier dagen jonger dan Iker Muniain, de jonge aanvaller van Athletic de Bilbao.

Anderlecht-Timisoara lokt 16.000 fans
Supporters maken liedje voor Lukaku
Romelu Lukaku nog geen Rode Duivel






Pieter Vanlommel
Meer voetbalnieuws

   
 

Reacties

05/11 23:27 Re: Anderlecht is jongste ploeg in Europa League ()
Redbull geeft frutella rsca nog geen vleugels lol... Hoelang gaat hem nu weer op het sjotpleintje van rsca staan.........
 
05/11 23:21 Re: Anderlecht is jongste ploeg in Europa League (Redbull)
Toch maar lekker 3x gescoort tegen Timisoara, de ploeg die Shaktar heeft uitgeschakeld ;-) en Ajax op 0-0 heeft gehouden in de Arena. Frutos is eidelijk weer wedstrijdfit en De Sutter komt ook wel terug, dan zullen we zien wie er kampioen wordt dit seizoen.
 
05/11 22:18 Re: Anderlecht is jongste ploeg in Europa League ()
ey vuile kloten rascisten gaat niet goed soms? in een vergeetput moeten ze gasten gelijk jullie steken en laten wegrotten
 
05/11 21:05 Re: Anderlecht is jongste ploeg in Europa League ()
19:56 Ook bij de min 19 jarigen zit een kern van 30 spelers met daarbij 4 blanken en de rest allemaal van andere origine.
 
05/11 20:06 Re: Anderlecht is jongste ploeg in Europa League ()
1-1 deschacht is alweer te licht !
 
05/11 20:02 Re: Anderlecht is jongste ploeg in Europa League ()
In januari zal Witsel er wel voor zorgen dat Lukaju geen 20 mio meer waard zal zijn ;)
 
05/11 20:01 Re: Anderlecht is jongste ploeg in Europa League ()
anderlecht : ze zouden ze beter de blackies noemen.
 
05/11 20:00 Re: Anderlecht is jongste ploeg in Europa League ()
anderlecht, was da jonk ?
 
05/11 20:00 Re: Anderlecht is jongste ploeg in Europa League ()
niveau -1 lees ik hier steeds, voetbalbelgïe, de k3 site voor iedere voetbalroddelaar en peuter!
 
05/11 19:56 Re: Anderlecht is jongste ploeg in Europa League ()
das ni moeilijk een jonge ploeg, als al u jongeren negers zijn
 

Reageren is niet meer mogelijk

 
Exclusieve fotospecials
Alle voetbaltransfers