Strijd op leven en dood in Charleroi-Lokeren 10-03-2010
Hoogspanning vanavond in het Stade de Pays de Charleroi. Charleroi en Lokeren strijden er met de meet in zicht voor het behoud in de Jupiler Pro League. Een wedstrijd van levensbelang voor de twee geplaagde clubs.
In het zwarte land liepen de gemoederen de voorbije weken hoog op. De supporters kunnen zich alsmaar minder vinden in de persoon van voorzitter Abbas Bayat, die de fans een bende clowns en werklozen noemde.
Vanavond probeert het getergde Charleroi de punten in eigen huis te houden. Met een 10 op 39 hebben de Carolo’s alvast geen al te stevige thuisreputatie. De laatste thuisoverwinning dateert van 26 december tegen Roeselare.
Maar ook de tegenstanders uit Lokeren vechten tegen de statistieken. Op verplaatsing behaalden de Waaslanders maar 3 punten, dankzij een overwinning op het veld van Roeselare. Vorig weekend kreeg doelman Barry Coppa er nog 4 in het mandje op het veld van Cercle Brugge.
De wedstrijd is alleszins levensbelangrijk voor de toekomst van Lokeren. Voorzitter Roger Lambrecht liet zich eerder al ontvallen af te treden bij een degradatie. Het budget van de club wordt volgend seizoen sowieso met 1 miljoen euro teruggeschroefd. Voor dure bankzitters is er dan geen plaats meer op Daknam.
De stand en het resterende programma:
13. Charleroi – 26 wedstrijden – 20 punten 14. Lokeren – 25 wedstrijden – 18 punten 15. Roeselare – 26 wedstrijden – 17 punten
Charleroi: AA Gent (uit), vrij Lokeren: Kortrijk (uit), Anderlecht (thuis) Roeselare: Club Brugge (uit), Westerlo (thuis)
Lokeren all time nummer 4 van België Lokeren moet schitteren in het zwarte land Lokeren boekt 3 op 36 op verplaatsing
Kevin De Corte
Meer voetbalnieuws
|