Liverpool stelt nieuwe trainer aan

01 juni 2012
Brendan Rodgers is vandaag officieel aangesteld als nieuwe trainer van Liverpool. De Premier League-club zocht een vervanger voor de op 16 mei ontslagen Kenny Dalglish. Rodgers komt over van promovendus Swansea City.

Kenny Dalglish werd bij de Reds op straat gezet omwille van de tegenvallende resultaten. Liverpool eindigde pas als achtste met vier punten minder dan stadgenoot en rivaal Everton. 

De pas 39-jarige Rodgers maakte de afgelopen twee seizoenen indruk bij Swansea City. Hij leidde de club uit Wales naar de Premier League en sloot het seizoen als elfde af, op vijf punten van Liverpool.

"Ik ben bijzonder blij en kan echt niet wachten om aan deze uitdaging te beginnen. Ik wil mijn leven geven voor deze club en de principes van Liverpool Football Club op en naast het veld verdedigen", zegt Rodgers op de persconferentie.

José Mourinho

Rodgers was tussen 2004 en 2008 actief bij Chelsea. De Noord-Ier werkte er als jeugdtrainer en trainer van de reserves. Daar ontmoette hij naar eigen zeggen iemand die zijn carrière een positieve boost gaf. Die iemand is niemand minder dan huidig Real Madrid-trainer José Mourinho.

"José Mourinho heeft de grootste invloed gehad op mijn carrière. Simpelweg omdat hij me een kans gegeven heeft. Ik heb veel geleerd van Mourinho. Hij is een groot man. Hij heeft me vertrouwen gegeven en heeft mij de kans geboden te werken met topspelers", verklaart Rodgers.

Dries Charlier

Reageren is niet meer mogelijk

Laatste nieuws

ico-hottopics

Nieuws overzicht…

"Op lange termijn krijg ik meestal gelijk"

Georges Leekens

Meer voetbalquotes