230 schuldeisers bij RWDM Brussels
Neen, het gaat niet goed met RWDM Brussels. Een faillissement hangt in de lucht. De Brusselse club telt liefst 230 schuldeisers. Goed voor een totale schuldenberg van zo’n 20 miljoen euro.
RWDM Brussels kwam in handen van de Amerikaan John Textor. Het ging in sneltempo van kwaad naar erger. Een komen en gaan van deurwaarders, een transferverbod, geen licentie voor het profvoetbal. Hoofdaandeelhouder Eagle is niet van plan de putten te dichten.
Bij die 19.981.003,55 euro aan schulden horen 12 miljoen euro leningen van de hoofdaandeelhouder. De overige 8 miljoen euro draait om openstaande facturen aan personen en bedrijven.
- Ex-CEO Maxime Vossen 158.000 euro, ex-trainer Yannick Ferrera 214.000 euro
- Pro League 164.000 euro, RSC Anderlecht 270.000 euro, FC Nordsjaelland 675.000 euro
- FIFA Clearing House 715.000 euro solidariteitsbijdragen andere clubs na transfers
- Mercedes-Benz 236.000 euro, Green Concept grasmatten 142.000 euro
- Traiteur Duchateau 75.000 euro, Toi Toi & Dixi toiletten 233 euro, RSZ 971.000 euro
Voormalig CEO Gauthier Ganaye meent recht te hebben op 1,1 miljoen euro. De voormalige manager van KV Oostende leidde het verzoek tot een faillissement van RWDM Brussels in.
Met de verkoop van onder meer Bill Lathouwers, Manoël Verhaeghe en Frédéric Soèllé Soèllé tracht de club zoveel mogelijk schulden weg te werken. In de hoop dat ex-voorzitter Thierry Dailly een nieuwe reddingsoperatie wil leiden. Dat reddingsplan moet dan eind september groen of rood licht krijgen van de schuldeisers.