4,5/10 voor Kevin De Bruyne
Vorig seizoen kampioen in de Serie A, in de zomermercato 115 miljoen euro uitgegeven aan nieuwe spelers. Dat schept bepaalde verwachtingen. Een 6-2 afgang bij PSV Eindhoven hoort daar niet bij. Kevin De Bruyne & co krijgen de volle lading in de Italiaanse media.
Met 6-2 onderuit gaan bij een ploeg die op de eerste speeldag een 1-3 nederlaag leed tegen Union, dat met 0-4 onderuit ging tegen Newcastle en Inter, dat gaat er niet in.
“Napoli beleefde in Eindhoven een nachtmerrie die zelfs door twee goals van McTominay niet verzacht kon worden”, stelt Corriere della Sera. “Een ploeg onder de leiding van Antonio Conte heeft nog nooit zes doelpunten geslikt in één wedstrijd, maar Napoli wist op deze donkere avond toch dat trieste record te behalen.”
“Ze waren lichtzinnig en niet eens een vage kopie van de ploeg die Conte gesmeed had. Ze werden in elkaar gemept en de rode kaart van Lucca – voor een ongepaste reactie richting de scheidsrechter – maakte het nog wat zwarter.”
“Napoli, je was een totale ramp”, luidt de kop van La Gazzetta dello Sport. “De Azzurri werden van begin tot eind gedomineerd in Nederland. Ze werden gewoon overweldigd.”
“Eindhoven wordt ook wel de Stad van het Licht genoemd, want Philips en de gloeilampen zijn er overal aanwezig. Maar voor Napoli werd het een pikzwarte avond.”
Sportmediaset spaart Kevin De Bruyne niet. De Drongenaar krijgt een 4,5 op 10, net als rode zondaar Lucca en Beukema. “De Bruyne bleef tot vijf minuten voor affluiten op het veld, maar was vrijwel onzichtbaar. Op avonden als deze verwacht je dat iemand als hij het team op sleeptouw neemt, maar hij verdween meteen.”
LEES OOK: Noa Lang zucht: “Ik zeg beter niets”