AA Gent goed voorbeeld voor Paul Gheysens?
Jarenlang speelde AA Gent in de Ghelamco Arena. Vorig jaar werd die stadionnaam weggehaald. Ghelamco is het bouwbedrijf van Paul Gheysens, voorzitter en geldschieter van Antwerp FC. Gheysens pompte grote sommen in de Great Old en maakte vorig seizoen de bekerwinst en het kampioenenfeest vanop de eerste rij mee. Het is echter niet al goud wat blinkt. Antwerp boekte vorig jaar een recordverlies van ruim 46 miljoen euro.
Nooit boekte een Belgische zo’n groot verlies in één boekjaar. Het vorige resultaat kleurde trouwens ook donkerrood, met een tekort van zo’n 31,5 miljoen euro.
Paul Gheysens voerde in december nogmaals een kapitaalsverhoging door. Niemand moet zich zorgen maken, gaf de bouwmagnaat mee. Geld blijven pompen in een verlieslatend verhaal, dat is niet eindeloos. Dat heeft niet alleen met de UEFA Financial Fair Play-regels te maken. Een zakenman wil winst boeken, geen verlies.
Antwerp dacht Arthur Vermeeren voor 30 miljoen euro te kunnen verkopen. In de huidige financiële situatie diende ze in te stemmen met 18 miljoen euro. Plus 5 miljoen aan mogelijke bonussen.
Dat schept ademruimte. Anderzijds liet Antwerp miljoenen euro’s liggen. Noodgedwongen. Volgens Het Nieuwsblad spiegelt Antwerp zich best aan AA Gent.
“Zo mag Gent deze wintertransferperiode dan wel sportief hebben ingeleverd, CEO Michel Louwagie heeft honderd procent gelijk dat hij daarmee de toekomst van de Buffalo’s voor enige tijd veilig stelt”, verwijst de krant naar de dubbele verkoop van Gift Orban en Malick Fofana. “Hard voor de fans, waardevol voor de toekomst.”
LEES OOK: Nieuw recordverlies Antwerp FC