Ajax boekt dit seizoen miljoenenwinst

De aandeelhouders van Ajax zullen tevreden zijn. In de eerste helft van het boekjaar 2022/2023 boekte de club een nettowinst van maar liefst 76 miljoen euro.
Geen coronamaatregelen meer, dat scheelt. Ajax krijgt dit boekjaar wel minder binnen via de Champions League. Er stroomt echter een pak geld binnen dankzij het WK 2022, waarbij de FIFA de clubs die spelers afstonden rijkelijk vergoedde. Daardoor bleef de voetbalomzet nagenoeg gelijk aan vorig boekjaar.
De kosten stegen met één procent, van 97 naar 97,9 miljoen euro. De Amsterdamse club heeft het over een stijging van de loonkosten plus de wedstrijdgerelateerde kosten.
Waar komt die 76 miljoen euro winst van? Erik ten Hag nam Antony en Lisandro Martinez mee naar Manchester United. Goed voor ruim 150 miljoen euro. Borussia Dortmund betaalde 31 miljoen euro voor Sébastien Haller.
LEES OOK: FC Barcelona moet eerst 200 miljoen besparen op de loonkosten