“Ajax wordt zoals Anderlecht: vervallen topclub, subtopper”
PSV kampioen, Feyenoord tweede. Geen Champions of Europa League voor Ajax. De Conference League wenkt. Valentijn Driessen trekt in zijn column in De Telegraaf een vergelijking met Anderlecht.
De Belgische recordhouder eindigt niet in de top drie en wist opnieuw geen prijs te pakken. Sinds 2017 kwam er geen trofee meer bij op de erelijst. Financieel en sportief verval.
Ajax bleef zondag op een brilscore steken bij SC Heerenveen en eindigt voor de tweede keer in drie seizoenen op de vijfde plaats.
Geen stadion
Mika Godts en zijn ploegmaten zijn veroordeeld tot het spelen van play-offs in een poging een voorrondeticket voor de Conference League veilig te stellen.
Dat kan trouwens niet in het eigen stadion. Harry Styles is aan zet. Ajax moet uitwijken naar Volendam. Nog een kaakslag voor de Nederlandse recordhouder.
Anderlecht
“Ajax is hard op weg het Anderlecht van Nederland te worden”, stelt Valentijn Driessen. “Een vervallen topclub, niet meer dan een subtopper met af en toe een uitschieter naar boven.”
De problemen bij Anderlecht zijn niet nieuw. Sinds 2026/2027 eindigden ze een keer als achtste én als elfde (!).
“Ajax heeft zich dit seizoen op alle fronten, sportief en bestuurlijk belachelijk gemaakt. Nu zijn ze in Amsterdam gedwongen notabene een plaats in de voorronde van de Conference League (!) af te dwingen in de play-offs.”