Analisten volgen Alderweireld niet

12-12-2024 11:45
-
Geschreven door Redactie
Analisten volgen Alderweireld niet

Na een 1-3 nederlaag bij Sporting Charleroi stelde Toby Alderweireld dat het niet goed zat op tactisch vlak. “Je kan moeilijk zeggen dat het goed stond als je zoveel kansen weggeeft. We werden tactisch overklast”, stelde de aanvoerder van Antwerp. Harde woorden voor zijn trainer Jonas De Roeck. Of zag Alderweireld het verkeerd?

Rik De Mil stond aan de andere kant. “Het maakte vooral een groot verschil dat we zowel in de eerste als in de tweede helft meteen scoorden. En Antwerp leed veel meer balverlies dan normaal. Maar dat heeft niets met tactiek te maken”, stelde de coach van Sporting Charleroi in het programma Extra Time.

“De middenvelders Dennis Praet en Kobe Corbanie stonden laag”, stelde Filip Joos. Gert Verheyen wees eerder naar de spelers dan naar de trainer. “Zowel in balbezit als in balverlies was het een ramp. Ze stonden zo goed als in hun verdediging.Dan is het eenvoudig voor Charleroi om het middenveld in te komen en passes uit te delen zoveel je wil. Zo kom je in de problemen als tegenstander.”

“Is dat tactiek? Ja, dat is tactiek, maar waarom sturen de verdedigers niet bij? Die kunnen toch wel even zeggen: ‘Wat staan jullie hier te doen? Ga druk zetten op het middenveld’. Dat is net de schuld van de trainer niet”, vindt Verheyen, die ook zag dat de verdediging van Antwerp niet doordekte. “Zo kon Charleroi makkelijk voetballen tussen de lijnen.”

Antwerp speelde derde plaats kwijt aan Anderlecht. Vrijdag moeten ze anders voor de dag komen in en tegen KV Mechelen, dat drie punten minder telt.

LEES OOK: Leekens duidt 3 titelfavorieten aan

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 8 september viel het doek over de zomermercato in de Jupiler Pro League 2025/2026....

KRC Genk mag in de spiegel kijken: probleem in aanval

KRC Genk mag in de spiegel kijken: probleem in aanval

Racing Genk verkocht Tolu Arokodare en haalde er Aaron Bibout en Jusef Erabi voor respectievelijk...

VIDEO Interview Wouter Vrancken: “Niet zakken”

VIDEO Interview Wouter Vrancken: “Niet zakken”

2025 bracht veel moois voor Wouter Vrancken: STVV in eerste gehouden, dit seizoen op de...

Pijnlijke cijfers voor KRC Genk

Pijnlijke cijfers voor KRC Genk

Racing Genk sloot het jaar 2025 af met een 3-5 nederlaag tegen Club Brugge. De...

Fans Club Brugge wijzen naar spelers, trainer en bestuur

Fans Club Brugge wijzen naar spelers, trainer en bestuur

“Na Nieuwjaar krijg je een totaal ander Club Brugge. Daar mag je zeker van zijn”,...