Balikwisha helpt Standard met de nodige moeite voorbij Dender

Een op papier mindere tegenstander loten blijft toch gevaarlijk in een bekercompetitie. Dat kon Standard bijna weer ondervinden.
In een moeizame eerste helft had Standard vooral het balbezit maar kon dat nooit omzetten in grote kansen. Laursen Barrett, die zijn kans kreeg in dit bekerduel, was twee keer kort bij maar beide pogingen gingen voorlangs. Ook Perica was er kort bij, maar zijn poging strandde onderkant lat.
Ook in de tweede helft had Standard het niet onder de markt met Dender, dat regelmatig scherp kon counteren. Na goed druk zetten van M’Barki bij Dusenne zette hij Cukur op weg naar de voorsprong, maar die miste de opgelegde kans. Het was niet enkel Dender dat schepte voor doel miste. Even later stuurt Zinckernagel Balikwisha mooi weg. De oudere broer van Michel-Ange zette de bal perfect voor richting Ohio maar de jonge Nederlander miste zijn schot volledig.
In minuut 73 moest de thuisdoelman Gabriël zich dan toch gewonnen geven. Dragus zette de actie op, Laursen Barrett nam goed over en deponeerde de bal perfect op het hoofd van de vrijstaande Balikwisha. Standard probeerde nog op zoek te gaan naar de veilige 0-2 maar die kwam er niet.
𝗙𝘂𝗹𝗹 𝗧𝗶𝗺𝗲 • Dender 🆚 Standard : 0-1 ✅
⚽ 74’ : Balikwisha#DENSTA #CrokyCup 🏆 pic.twitter.com/qv9Pk0Yrcy
— Standard de Liège (@Standard_RSCL) November 8, 2022