Batshuayi niet mee naar EK?

21-11-2023 09:27
-
Geschreven door Redactie
Batshuayi niet mee naar EK?

23 Rode Duivels mogen mee naar het EK 2024 in Duitsland. Voormalig bondscoach René Vandereycken en Franky Van der Elst rekenen Michy Batshuayi niet bij de zekerheden. Ze zouden de 30-jarige Brusselaar zelfs thuis laten.

Michy Batshuayi was jarenlang de back-up van Romelu Lukaku. Een soort supersub. In 53 interlands vond ‘Batsman’ 27 keer de weg naar doel. Zijn laatste doelpunt dateert echter van 23 november 2022 op het WK in Qatar tegen Zweden.

Hij miste de eerste twee duels onder de leiding van Domenico Tedesco vanwege een liesblessure. De Rode Duivels versloegen Zweden en Duitsland met respectievelijk 0-3 en 2-3. Michy Batshuayi was bankzitter tegen Oostenrijk en mocht invallen tegen Estland (21 minuten) en Azerbeidzjan (24 minuten).

Tegen Estland, Oostenrijk en Zweden zat er geen invalbeurt in. In de oefengalop tegen Servië kwam Michy Batshuayi 23 minuten in actie, om tegen Azerbeidzjan opnieuw vanuit de dug-out toe te moeten kijken.

“Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, stelt Frankry Van der Elst bij Het Nieuwsblad. “Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode. Tedesco wil spelen met druk, agressiviteit en snelle diepgang – al die dingen heeft Batshuayi niet. En Trossard kan nog een alternatief zijn voor Openda en Lukaku in de spits.”

René Vandereycken zit op dezelfde lijn. “Ik denk dat Openda met zijn snelheid en beweeglijkheid op het EK meer matchen gaat krijgen die op zijn lijf geschreven zijn dan Batshuayi. Wat hij presteert bij zijn club, gaat er vroeg of laat ook uitkomen bij de nationale ploeg.”

LEES OOK: Degryse houdt pleidooi voor Courtois

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League loopt pas op 24 mei af. De...

Verdeling Europese tickets Belgische clubs

Verdeling Europese tickets Belgische clubs

Union, Club Brugge en STVV zijn zeker van deelname aan Play-off 1. De strijd voor...

10 Belgische profclubs boekten winst, rode cijfers voor 18 clubs

10 Belgische profclubs boekten winst, rode cijfers voor 18 clubs

De Pro League maakte de financiële cijfers van de clubs in 2025 bekend. Club Brugge...

BEKIJK Wouter Vrancken: “Een goede targetspits kost veel, dus STVV moet het op voetballende manier doen”

BEKIJK Wouter Vrancken: “Een goede targetspits kost veel, dus STVV moet het op voetballende manier doen”

“De best voetballende ploeg”, luidde wekenlang het oordeel van meerdere analisten. Thomas Chatelle merkte na...

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 2 februari staat de Transfer Deadline Day op de agenda in de Pro League....