Bayat verwijt Antwerp gebrek aan elegantie

Sporting Charleroi kan verder met Rik De Mil. Hij stemde in met een verbeterd contract voor twee seizoenen. Antwerp beet in het zand. Mehdi Bayat is niet te spreken over de aanpak van die club.
De Zebra’s wonnen de Europe Play-offs en maakten zo kans op een ticket voor de Conference League. Er volgde een barragematch bij Antwerp FC. Sporting Charleroi zegevierde. Hun trainer Rik De Mil deelde mee graag bij de Henegouwse club te merken, maar hij zou een mooie aanbieding – sportief en financieel een stap vooruit – niet zomaar afwijzen.
Mehdi Bayat klonk vastberaden. Hij zou er alles aan doen om geen afscheid te moeten nemen van de trainer. Een verbeterd contract was bespreekbaar.
“Antwerp contacteerde Rik De Mil en vroeg hem om niet aan mij te vertellen dat ze contact hadden opgenomen. Een gebrek aan elegantie van die club”, gromt Mehdi Bayat bij de RTBF. “Natuurlijk heeft hij dat wel verteld.”
Eerlijk
De Mil lag nog één jaar onder contract. Antwerp wenste de volledige afkoopsom niet op tafel te gooien. “Ze hebben een financieel voorstel gedaan dat ik onmiddellijk heb geweigerd”, blikt Mehdi Bayat terug.
“Rik is een eerlijk persoon en heeft meteen gezegd dat het geen zin had om verder te praten met Antwerp als er geen overeenkomst was tussen de clubs, omdat hij zijn contract met Charleroi zou respecteren.”
LEES OOK: DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL