Bedrijf van Paul Gheysens richting faillissement?

Tania Mintjens wenste de rechten op een deel van de stadiongronden van Antwerp FC niet zonder garanties over te dragen aan Paul Gheysens. Uit vrees dat de club op vrij korte termijn in buitenlandse handen zou vallen. De verdere uitbouw van het stadion ligt stil. Dat zou niet alleen met het conflict tussen Gheysens en Mintjens te maken hebben.
Er duiken al maanden minder positieve berichten over de Ghelamco Group op. Gheysens ging bij Antwerp een nieuwe kapitaalsinjectie doorvoeren van bijna 50 miljoen euro. Daar kwam nog niets van in huis.
Er is nu ook veel te doen over MadiaNation, bekend van onder meer Newsmonkey en Business AM. Dat mediabedrijf zou nog 900.000 euro aan lonen te betalen hebben. Meerdere medewerkers zouden al vijf maanden niet betaald zijn. Na een jaar de stekker uit de radiozender van Business AM. MediaNation zou een put van 20 miljoen euro hebben opgebouwd.
Studiebureau Graydon Creditsafe geeft het bedrijf nog een 1 op 100. Anders gezegd: een faillissement hangt in de lucht.
“Ik heb onlangs van de CEO vernomen dat de achterstallige lonen opgelopen zijn tot een totaalbedrag van 900.000 euro”, getuigt een medewerker bij VRT Nieuws. “We hebben een advocaat onder de arm genomen. Die heeft bestuurders de Wouter Verschelden en Paul Gheysens laten weten dat ze in geval van wanbetaling persoonlijk aansprakelijk zullen gesteld worden. We gaan nu met onze advocaat eventuele volgende juridische stappen bestuderen.”
Volgens Het Nieuwsblad zijn de kinderen van Paul Gheysens de geldverspilling beu en dient alle aandacht terug naar de corebusiness te gaan. Afwachten of Antwerp FC deel uitmaakt van dat verhaal.