Bekerfinale niet op tv ondanks wettelijke verplichting
Wie de finale van de Beker van België op tv wil volgen, kan daarvoor niet afstemmen op VTM, VRT, RTBF of RTL Sports. Het duel tussen Union en Anderlecht zal exclusief op DAZN te bekijken zijn. Ondanks een wettelijke verplichting!
Volgens DAZN kwam er geen marktconform bod binnen. De rechtenhouder van de Pro League zal de bekerfinale gratis in zijn app uitzenden.
Het mediadecreet bepaalt echter dat de finale van de Beker van België op tv te zien moet zijn, wat ook geldt voor de Ronde van Frankrijk of de Memorial Ivo Van Damme.
De wettekst stelt: “Deze mogen niet op een exclusieve basis zodanig worden uitgezonden dat een belangrijk deel van het publiek in de Vlaamse Gemeenschap dergelijke evenementen niet via rechtstreekse of uitgestelde verslaggeving op televisie kan volgen.”
Vlaams Minister van Media Cieltje Van Achter (N-VA) verlangt duidelijkheid van de mediawaakhond. “Ik betreur ten zeerste dat er geen akkoord is bereikt over de uitzending van de bekerfinale. De voetballiefhebber is weerom de dupe van commerciële spelletjes”, luidt haar statement.
DAZN geeft aan dat zowel RTL als RTBF geen bod overmaakten. VRT en VTM zaten onder de vraagprijs van het Britse streamingplatform.
LEES OOK: DAZN doet nog een seizoen verder