België primeur in 35 jaar in Europese competities

13-12-2024 08:00
-
Geschreven door Redactie
België primeur in 35 jaar in Europese competities

Club Brugge versloeg Sporting CP in de Champions League. Anderlecht, Union, AA Gent én Cercle Brugge kwamen ook tot winst. Vijf op vijf, een primeur voor het Belgische voetbal.

Anderlecht ging bij Slavia Praag winnen in de Europa League. Union versloeg OGC Nice op een slechte grasmat in het Koning Boudewijnstadion. In de Conference League viel er een ruime zege van Cercle Brugge bij Olimpija Ljubljana (1-4) te noteren. AA Gent versloeg het Servische TSC Backa Topola met 3-0.

De Belgische clubs sprokkelen zo 2.000 coëfficiëntiepunten. Ze hebben de achtste plaats op de UEFA-ranking weer wat steviger beet. De achterstand op Portugal kan nog verkleind worden want alle Belgische clubs lijken op extra matchen te mogen rekenen.

Vijf zeges op vijf op een speeldag in de Europese competities, dat is al 35 jaar geleden. KV Mechelen zegevierde toen in Europacup I. Er was toen ook winst voor Anderlecht, Club Brugge, Club Luik en Antwerp.

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 8 september viel het doek over de zomermercato in de Jupiler Pro League 2025/2026....

Fans Club Brugge steunen Nicky Hayen: “Niet onze Club”

Fans Club Brugge steunen Nicky Hayen: “Niet onze Club”

Tegen FC Barcelona ging er een ‘Nicky Hayen Bruges Army’ door het stadion. Een maand...

BEKIJK Club Brugge – Arsenal

BEKIJK Club Brugge – Arsenal

Ivan Leko begint aan zijn derde avontuur bij Club Brugge met een thuismatch tegen Arsenal....

Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge nam afscheid van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla en Joel Ordonez. Nicky Hayen...

KAA Gent spuwt Club Brugge en Ivan Leko uit

KAA Gent spuwt Club Brugge en Ivan Leko uit

Ivan Leko kon niet bij Standard blijven, KAA Gent bood de Kroatische trainer een contract...