Benfica schuldig aan matchfixing?

De Portugese topclub Benfica vertoeft opnieuw in de schandaalsfeer. Tussen 2016 en 2019 zou Benfica financiële voordelen hebben verleend aan Vitoria Setubal.
Die club zou in de onderlinge duels niet voluit zijn gegaan. Zo zou er onder andere zijn gesjoemeld met de transfer van doelman Bruno Varela. Varela stapte in 2016 transfervrij over naar Setúbal en keerde een jaar later voor 100.000 euro terug naar Benfica.
Benfica ontkent de beschuldigingen in alle toonaarden. Voorzitter Rui Costa wordt niet vervolgd. Voormalig voorzitter Luis Filipe Vieira, die in 2021 al werd gearresteerd wegens een andere fraudezaak, geldt als hoofdverdachte in dit dossier.
Er zou Benfica een uitsluiting van competities boven het hoofd hangen voor een periode van zes maanden tot drie jaar. Ook eist de openbaar aanklager een boete van 900.000 euro. Setúbal hangt een vergelijkbare sanctie boven het hoofd wegens corruptie.