Benson: “Nederland ligt me beter”

19-04-2021 12:25
-
Geschreven door MK
Benson: “Nederland ligt me beter”

In de zomer van 2019 trok Manuel Benson van KRC Genk naar Antwerp FC. De grote doorbraak bij de Great Old bleef echter uit. Sinds januari speelt hij op huurbasis bij PEC Zwolle in de Nederlandse Eredivisie.

Manuel Benson zit er aan acht optredens, goed voor 58% van de speelminuten. Daarin gaf hij drie assists. De flankspeler is fan van het voetbal in Nederland.

“In de Eredivisie zit er meer filosofie in het spel. Nederlandse clubs willen druk naar voren zetten en goals maken. In België is verdedigen de primaire taak. Omdat ik zelf een aanvaller ben, denk ik dat de Nederlandse competitie mij beter ligt”, stelt Benson op de website van Zwolle.

“Misschien nog wel belangrijker is het verschil in mentaliteit in de aanloop naar een wedstrijd. In België gaat het er dan erg gestrest aan toe, terwijl het hier wat rustiger is. Dat past beter bij mij, minder druk vooraf. Die druk is vaak onnodig en zorgt voor onnodige fouten.”

PEC Zwolle huurt Benson zonder aankoopoptie van Antwerp FC. Op de Bosuil heeft hij nog een verbintenis tot medio 2023.

 

Nieuwsbrief

Specials

Valse start voor Meijer en Verschaeren

Valse start voor Meijer en Verschaeren

De clubs stonden niet in de rij. Yari Verschaeren koos voor Sampdoria Genua. Niet in...

Deze transfermarkten zijn nog open

Deze transfermarkten zijn nog open

De Transfer Deadline Day in België verliep hectisch: 530 transacties, 275 inkomend, 255 uitgaand. De...

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

De laatste loodjes kunnen zwaar wegen. Op Transfer Deadline Day regende het nog in- en...

LIVE | Transfer Deadline Day in België

LIVE | Transfer Deadline Day in België

Transfer Deadline Day. Op donderdag 3 september klokslag 23u59 eindigde de zomermercato in de Jupiler...

STVV 40% kans? De eerste match biedt inspiratie

STVV 40% kans? De eerste match biedt inspiratie

Steven Defour schat de kwalificatiekansen van STVV op 40%. De ervaring van Omonia Nicosia in...