Benteke reageert op niet-selectie WK: “Altijd gefrustreerde spelers”
Welke rol kan Romelu Lukaku op het WK 2026 spelen? Loïs Openda en Michy Batshuayi verloren pluimen en vielen naast de selectie. Enkele analisten vonden het een goed idee om Christian Benteke erbij te halen.
Rudi Garcia koos echter voor Matias Fernandez-Pardo, die het goed deed in de Ligue 1. Moest Christian Benteke niet voor gaan? Hij speelde in de Verenigde Staten, heeft veel ervaring op zak en voegt kopbalsterkte aan de groep toe.
“Toen ik de topscorer van de Major League Soccer was, was het legitiem om de vraag te stellen”, reageert Benteke bij La Dernière Heure. Hij speelt nu echter in de Verenigde Arabische Emiraten bij Al-Wahda. “Na afloop is er een culturele truc als Belg die het moeilijker maakt om een speler te nemen die niet in een topcompetitie zit dat we waarderen.”
De aanvaller haalt Ivan Toney als voorbeeld aan. “Wat was de discussie destijds om me niet terug te nemen? Dat het niveau van MLS niet goed is? Ivan Toney zat in Saoedi-Arabië en werd teruggenomen in het Engelse nationale team.”
Benteke zag dat spelers zoals Mika Godts ook niet werden geselecteerd. “Ik neem aan dat Garcia de best mogelijke spelers heeft genomen. Ik heb Braziliaanse vrienden van mijn team die me vertelden over het feit dat een speler die Ajax speelt niet is meegenomen.”
“Ze begrepen niet waarom. Ik ben niet echt op de hoogte van de controverse. Er zijn altijd spelers die gefrustreerd zijn om er niet te zijn. Ik heb nog nooit een selectie gehoord waar iedereen blij mee is”, aldus Benteke.
- Maak van VOETBALBELGIE.BE jouw voorkeursbron op Google. Zo mis je de laatste nieuwtjes over de Rode Duivels niet!