Bondscoach Engeland een Duitse spion?
Harry Redknapp kreeg op een liefdadigheidsevenement in Londen een vraag over Thomas Tuchel, bondscoach van Engeland. Redknapp pakte met een opmerkelijk antwoord en leek zelfs een Hitlergroet te maken.
“Eerlijk gezegd, ik denk dat hij een Duitse spion is”, grapte de voormalige trainer van onder meer West Ham United en Tottenham Hotspur. “Ze hebben hem naar Engeland gestuurd om ons naar de kloten te helpen. Hij is net als Lord Haw Haw in de oorlog – ‘We hebben jullie beste soldaten gevangen’ en al die onzin’.”
Lord Haw Haw is een bijnaam voor personen die tijdens de Tweede Wereldoorlog nazipropaganda verspreid hebben in het Verenigd Koninkrijk en wordt geassocieerd met William Joyce, die na de oorlog ter dood werd veroordeeld vanwege hoogverraad.
Bij zijn aanstelling in oktober 2024 pakte de Daily Mail met deze kop uit: ‘Een zwarte dag voor Engeland – The Three Lions gokken op een Duitser’.
Na een 2-0 overwinning tegen Albanië boekte Engeland een 3-0 zege tegen Letland. Thomas Tuchel nam dus geen onaardige start als bondscoach van Engeland.
Terug naar Jamie Redknapp, die op het evenement uitbeelde dat iemand Tuchel de opdracht gaf ‘naar Engeland te gaan en dat team te vernietigen’. De 78-jarige Redknapp hief daarna zijn linkerarm op. Die beweging had veel weg van een nazigroet.