Boskamp steunt Maes: “Ik heb ook betaald”

Peter Maes behoorde bij de 57 verdachten in de zaak Propere Handen. Hij trof een minnelijke schikking met de fiscus. In België stonden de clubs niet meer in de rij. Willem II haalde Maes vorig jaar binnen en promoveert naar de Eredivisie.
Johan Boskamp is al jaren goed bevriend met Peter Maes. “De Peet is nu kampioen geworden met Willem II, hè. Een triomftocht was het! Hij heeft die club echt uit het slijk gehaald, en nu stijgt ze dus naar de Eredivisie”, stelt Boskamp bij het weekblad Humo.
“Kijk, ik weet dat hij belastingen heeft ontdoken. Maar dat heb ik ook gedaan, hè. Veertig jaar geleden, de zaak-Bellemans – zoek het allemaal maar eens op. Ik ben toen gestraft, ik heb betaald, en daarmee was het voorbij.”
“Maar de Peet werd overal als de grote zondebok opgevoerd. Terwijl hij intussen ook heeft betaald, hè. Hij heeft geen moord gepleegd, hij heeft geen wedstrijden verkocht: een beetje mildheid mag wel.”
In de jaren tachtig beet de onderzoeksrechter Guy Bellemans zich vast in het zwart geld in het Belgische voetbal. Zwart geld was heel courant op dat moment in het voetbal. Heel veel mensen en clubs moesten zich verantwoorden voor belastingsfraude: Anderlecht, Antwerp, AA Gent, Standard, bijna iedereen passeerde de revue. Dat onderzoek naar zwart geld mondde uit in een verhaal rond matchfixing tussen Standard en Thor Waterschei.
LEES OOK: Propere Handen: Peter Maes betaalt boete