Boskamp geen fan van nieuwe competitieformat

14 clubs met play-offs, volgens Peter Croonen, voorzitter van Racing Genk, zou dat een goede zaak zijn voor het Belgisch voetbal. Dat hoor je ook bij AA Gent en Antwerp. Woorden die je met een korrel zout dient te nemen. Clubleiders zijn voor bezig met het eigen belang, niet met wat goed zou zijn voor het Belgisch voetbal in het algemeen.
Hoe maken wij zoveel mogelijk kans om erbij te zijn in de strijd voor de Europese tickets? Hoe maken wij zoveel mogelijk kans op puntenwinst in die Europese competities? Daar draait het om. In die Champions, Europa of Conference League valt steeds meer geld te verdienen. Daar draait het hoofdzakelijk om.
“In de competitie moet je lekker normaal blijven doen. Achttien ploegen, 34 wedstrijden en wie het meeste punten pakt, is kampioen. Klaar. Misschien ben ik van de oude stempel, maar dat systeem vond ik prima werken”, stelt Johan Boskamp bij Het Belang van Limburg.
Er is een zoveelste hervorming van de format op komst. Binnen de Pro League denken ze nu zelfs luidop om een kalender op te maken waarbij je niet twee keer tegen elke club uitkomt. Een zogenaamde supercomputer zal bepalen wie thuis of uit speelt en tegen wie. Geluk speelt dan een nog grotere factor in de strijd bovenaan én onderaan. Het kan een aantal clubs ook belangrijke inkomsten schelen. Wat op termijn de spanning niet ten goede zal komen.
“Clubleiders denken alleen maar aan de knikkers, maar ik stel gewoon vast dat ze het ook niet weten”, merkt Boskamp op. “Sinds die klote play-offs zijn ingevoerd, is er geen jaar zonder gedoe geweest. Hou het dan toch simpel, joh.”