Boskamp zag waanzin in Belgische mercato
De zomermercato ligt achter de rug. Een komen en gaan van spelers en trainers. Er leek geen rem op te zitten. Meerdere clubs dienden uit financiële noodzaak spelers te gelden te maken. Maar er vertrokken ook veel talenten, die nog niet of nauwelijks meespeelden met de eerste ploeg.
De Belgische clubs verkochten voor 390 miljoen euro. Een nieuw record. Enerzijds is dat – als je naar de financiële balans kijkt – goed nieuws. Sportief gezien zou het tot een terugval van de Belgische competitie kunnen leiden. Zijn die vele nieuwkomers – uit alle windstreken – vandaag of morgen van hetzelfde niveau?
“Waanzin”, vat Johan Boskamp die mercato samen bij Het Belang van Limburg. “Hoeveel jonge talentjes zijn er de afgelopen maanden wel niet vertrokken uit België?”
“Iemand als Jesse Bisiwu had ik graag hier eerst zien doorbreken voor hij naar FC Barcelona ging. Maar zo lang willen de grote buitenlandse clubs blijkbaar niet meer wachten. Ze plukken de grootste talentjes weg nog voor we er hier van kunnen genieten. En tegen hun grote geld staan onze clubs natuurlijk machteloos.”
LEES OOK: LIVE | Transfer Deadline Day in België