Buitenlandse media sparen Tedesco niet

11-10-2024 10:19
-
Geschreven door Redactie
Buitenlandse media sparen Tedesco niet

“Met elf tegen elf had Italië met ruim verschil gewonnen tegen België”, klinkt het bij de Corriere dello Sport. De buitenlandse media stellen niet alleen de prestaties van een aantal spelers in vraag. Domenico Tedesco sloeg ook geen goed figuur.

“Het was een wedstrijd tussen grote spijt een zucht van verlichting”, stelt Andrea di Caro, chef sport van La Gazetta dello Sport. “Er waren eerst 40 prachtige minuten met kansen, agressiviteit, intensiteit en twee doelpunten: een dominante prestatie. De wedstrijd was volledig in handen van de Azzurri, die het gevoel gaven dat ze nog steeds konden scoren zonder al te veel moeite.”

“België was bijna met stomheid geslagen”, schrijft voetbaljournalist Andrea Elefante. “Met Trossard en De Ketelaere die grote moeite hadden om ruimtes te vinden, Mangala was net een afbrokkelende dam, Tielemans was een leider met een trage diesel en Openda zat gevangen door de fysiek sterke Bastoni. De rode kaart van Pellegrini sloeg ons neer en gaf vertrouwen aan een voorheen verbijsterd België.”

“De Belgische aanvalsgolven waren voorspelbaar. Italië kon goed standhouden, mede dankzij de aanvallende onnauwkeurigheid van hun tegenstanders. En zelfs de wissels van Tedesco, in het bijzonder Lukebakio, geven niet de gewenste scherpzinnigheid. Met elf tegen elf had Italië waarschijnlijk met een ruime marge zou hebben gewonnen.”

“De rode kaart was een keerpunt voor Italiaans bondscoach Spalletti. Tot dan was het spectaculair, oogstrelend, groots. Ze waren op elk vlak superieur aan België”, aldus Corriere Dello Sport. “Zonder Lukaku en De Bruyne leken ze wel versuft. Di Marco op links maakte de Belgische verdediging gek en kende geen genade. Italië was een perfecte machine die de Belgen overweldigde. Donnarumma beleefde een ontspannen avond, terwijl Spalletti de dirigent was van het orkest. Het leek allemaal te mooi om waar te zijn.”

“België werd gedegradeerd tot een toeschouwer op het veld”, klink het bij Sky Sports. “40 minuten lang speelde de Squadra van Spalletti werkelijk prachtig en efficiënt voetbal.”

In de spelersbeoordelingen zijn de hoogste scores voor Faes, De Cuyper, Doku en Trossard. Allemaal krijgen ze een… 6,5 op 10. Orel Mangala krijgt met een 5 op 10 de slechtste score.

LEES OOK: Rode Duivel krijgt 3 op 10

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

Wat is er van Kévin Denkey?

Wat is er van Kévin Denkey?

Cercle Brugge wist Kévin Denkey in januari 2021 transfervrij over te nemen van Nîmes Olympique....

Toch een uittocht bij KRC Genk?

Toch een uittocht bij KRC Genk?

Sportief directeur Dimitri de Condé maakte zich sterk dat Racing Genk de groep goed samen...

BEKIJK Bart Appeltans ontwierp nieuw shirt STVV

BEKIJK Bart Appeltans ontwierp nieuw shirt STVV

STVV stelde op de fandag de outfit voor het seizoen 2025/2026 voor. Interieurarchitect Bart Appeltans...

Uittocht bij Club Brugge levert veel geld op

Uittocht bij Club Brugge levert veel geld op

Ferran Jutgla vertrok voor 5 miljoen euro naar Celta de Vigo. Casper Nielsen leverde ook...