Carl Huybrechts stelt huidige commentatoren in vraag
Het WK 2026 is begonnen. Carl Huybrechts maakte meerdere toernooien als verslaggever mee. Hij volgt het voetbal nog op de voet. Daar horen bedenkingen bij.
Carl Huybrechts stoort zich aan de commentatoren die voortdurend beschrijven wat er gebeurd. Iets wat de kijkers ook zien. Dat zou de inhoud van de analyses en de verslaggeving niet ten goede komen.
“Hij trapt met z’n linker en de bal gaat over! Tja, dan hoor ik liever een snelle analyse”, stelt Huybrechts bij Dag Allemaal.
De huidige commentatoren zouden te veel met cijfers en weetjes bezig zijn en te weinig met de wedstrijd zelf.
“Die gasten studeren alle mogelijke voetbalweetjes uit het hoofd en willen dat etaleren met onophoudelijk gedram.”
Carl Huybrechts wijst naar de overdaad aan informatie die een kijker te horen krijgt bij een doelpunt. Vroeger lieten ze de reacties van de fans in het stadion de bovenhand houden. “Je hoort niks meer van de live soundtrack van het publiek.”
Hij scheert niet alle commentatoren over dezelfde kam. Er lopen nog kwaliteitsvolle krachten in het voetbal rond. Al krijgt zijn voormalige collega Frank Raes regelmatig een berichtje: “Het trekt weer op niet veel, hé Frank.”
Huybrechts stelt voor een match op twee kanalen uit te zenden: eentje met commentaar en de ander zonder verslaggeving.