OFFICIEEL: Cercle huurt 38-voudig Frans jeugdinternational
Cercle Brugge heeft zijn aanval versterkt met Lucas Michal. De 21-jarige Fransman wordt voor één seizoen gehuurd van AS Monaco. In de overeenkomst is geen aankoopoptie opgenomen, waardoor de vleugelaanvaller na afloop van het seizoen wellicht terugkeert naar de Monegaskische club.
Met Michal haalt Cercle opnieuw een veelbelovend talent uit de jeugdopleiding van AS Monaco naar Jan Breydel. Na Paris Brunner en Edan Diop bewandelt ook de Franse jeugdinternational de weg tussen beide partnerclubs. Voor Lucas Michal is de uitleenbeurt een nieuwe stap in zijn ontwikkeling.
De flankaanvaller keerde deze zomer terug naar Monaco na een passage bij FC Metz, waar hij in de tweede seizoenshelft zeven invalbeurten kende in de Ligue 1 en twee keer aan de aftrap verscheen. Opvallend: sinds zijn aankomst bij Les Grenats won FC Metz geen enkele wedstrijd, waardoor de club kansloos degradeerde naar de Ligue 2.
Bij Cercle Brugge krijgt hij nu de kans om voor het eerst een volledig seizoen op het hoogste niveau af te werken en zich wekelijks in de kijker te spelen.
First day at the office for Lucas Michal. 🟢⚫️ pic.twitter.com/YeesPHxIxc
— Cercle Brugge (@cercleofficial) July 30, 2026
De Fransman geldt al jaren als één van de grootste aanvallende talenten uit de jeugdopleiding van AS Monaco. Michal genoot zijn opleiding bij US Ivry, Paris FC en US Torcy, voordat hij in 2020 de overstap maakte naar de jeugdacademie op Le Rocher. In 2023 ondertekende hij zijn eerste profcontract en een jaar later maakte hij zijn officiële debuut in het eerste elftal tijdens een 4-0-overwinning tegen FC Nantes.
Ondanks zijn jonge leeftijd maakte Michal ook al kennis met het absolute topniveau. Zo kreeg hij speelminuten in het Santiago Bernabéu tijdens een Champions League-wedstrijd tegen Real Madrid. Hoewel Monaco die wedstrijd met 6-1 verloor, betekende het voor de aanvaller een belangrijke ervaring op het hoogste Europese podium.
Michal is een snelle en technisch vaardige flankaanvaller die zowel op de linker- als rechterflank uit de voeten kan. Hij staat bekend om zijn dribbelvaardigheid, diepgang en het opzoeken van één-tegen-éénsituaties. Ook voor de Franse nationale jeugdploegen liet hij zich meermaals opmerken. Hij verzamelde liefst 38 jeugdinterlands, waarin hij elf keer het net vond.
Op het WK U20 was hij onder meer één van de uitblinkers met vijf doelpunten en hielp hij Frankrijk aan een knappe vierde plaats. Dat AS Monaco veel vertrouwen blijft hebben in Michal, blijkt uit het ontbreken van een aankoopoptie. De Fransman ligt bovendien nog tot medio 2029 onder contract in het prinsdom.
LEES OOK: OFFICIEEL: Cercle Brugge koopt toptalent weg bij Man City