“Club Brugge bevoordeeld op andere clubs”
In het voetbal strijdt je niet altijd met gelijke wapens. De verschillen op financieel vlak zijn groot. Een aantal clubs kregen veel subsidies, andere ploegen werden karig bedeeld. Dat vier eersteklassers een tweede ploeg in de tweede afdeling hebben, waar ze zonder stress jonge spelers kunnen opleiden – er hoort immers geen degradatiemogelijkheid bij-, kan nog een voordeel scheppen.
“Club Brugge heeft daar een voordeel op de andere ploegen gehad. Op een bepaald moment was Club NXT de enige jeugdploeg in tweede klasse. Daar hebben ze met jongens als Maxim De Cuyper een serieuze stap kunnen zetten. Een evolutie die ze de laatste jaren alleen maar hebben doorgetrokken”, stelt Jan Ceulemans tegnenover Het Nieuwsblad. “Als jonge gast wil je nu naar Club Brugge gaan omdat je weet dat je écht als een prof begeleid wordt. Chapeau! Dat is mooi om te zien.”
“Tegen AS Monaco zat ook Yves Audoor, met wie ik nog samen heb gespeeld, in de tribune. Die fierheid op zijn gezicht toen zijn zoon Lynt mocht invallen. Dat is fantastisch om te zien.”