Club Brugge niet in 2028 in nieuw stadion
Er loopt nog een procedure tegen de bouw van een nieuw stadion, Club Brugge mag echter al met die bouwwerken beginnen. In 2028 verhuizen, dat zit er niet in, meldt voorzitter en hoofdaandeelhouder Bart Verhaeghe.
De voorbereidende werken zouden in november aanvatten met de aanleg van de nutsvoorzieningen. Club Brugge wil in januari met de bouwpunt starten. Bart Verhaeghe verwacht dat de bouw van het nieuwe stadion twee jaar in beslag zal nemen.
“Dat gaat niet sneller, we willen dat goed doen”, geeft de zakenman aan bij Het Nieuwsblad. “Club Brugge blijft tijdens de werken gewoon spelen in Jan Breydel. Het nieuwe stadion komt 200 meter verder.”
De capaciteit verhoogt naar 40.116 plaatsen. Dat is inclusief 5.000 businessplaatsen. “Zoals wij het cool en plezant vinden om naar een NBA‑match te gaan, willen we dat ze hetzelfde zeggen over ons stadion. Moderne sportbeleving is entertainment. Je zit comfortabel, je hebt eten en drinken dichtbij, het is aangenaam warm, je kan op je smartphone kijken, je kan de familie meebrengen.”
Club Brugge schat de bouwkosten op zo’n 200 miljoen euro. De nieuwe voetbaltempel zal een commerciële naam krijgen.
