Coucke kiest voor Bornauw en Verschueren
Marc Coucke kondigde na het ontslag van Wouter Vandenhaute als voorzitter van Anderlecht aan drie tot vijf weken nodig te hebben om een nieuw organigram uit te werken. Dat huiswerk is klaar. Hij zal op de Raad van Bestuur Kenneth Bornauw en Michael Verschueren voordragen als nieuwe bestuurders.
Michael Verschueren zou bij European Club Association aan de slag blijven. Hij dient van het ECA, met de Qatarese eigenaar van PSG Nasser Al-Khalaifi aan het hoofd, toestemming te krijgen om ook bij Anderlecht aan de slag te gaan. De zoon van ‘Mister Michel’ zou er niet instaan voor de dagelijkse leiding en minder verantwoordelijkheden op zijn bord krijgen dan Wouter Vandenhaute. Verschueren zou niet-uitvoerend voorzitter worden.
Kenneth Bornauw was eerder al CEO Non Sports voor paars-wit, maar vertrok omdat de samenwerking met Wouter Vandenhaute stroef liep. Hij was ook de bemoeienissen beu.
Wouter Vandenhaute kan als belangrijke aandeelhouder wel zijn veto stellen tegen de terugkeer van Verschueren en Bornauw. Die kans zou echter niet groot zijn. Dat zou zijn populariteit nog minder ten goede komen.