Danjuma oogst ook lof bij Oranje

12-10-2021 08:37
-
Geschreven door Redactie
Danjuma oogst ook lof bij Oranje

Arnaut Danjuma is terug bij het Nederlands Elftal. De 24-jarige flankaanvaller belandde via Club Brugge en Bournemouth bij het Spaanse Villareal en wist zich daar in de gunst te spelen van bondscoach Louis van Gaal. Danjuma kreeg net als Noa Lang speelminuten tegen Gibraltar.

Louis van Gaal is zeer tevreden na de 6-0 overwinning op Gibraltar in de WK-kwalificatiefase. De bondscoach wilde naast winnen ook het publiek vermaken en dat lukte in zijn ogen. “De winst van de avond is dat we zes doelpunten hebben gemaakt, zodat je het publiek vermaakt”, vertelde Van Gaal tegenover de NOS.

“Buiten die zes doelpunten hebben we ongelooflijk veel kansen gecreëerd en buiten dat hebben we bijna niets weggegeven. Het enige wat we weg hebben gegeven, is een vrije trap na een vermeende overtreding van Klaassen.” Van Gaal koos er bewust voor om ‘gewoon’ met Memphis Depay te spelen in plaats van een kopsterke spits, zoals Luuk de Jong of Wout Weghorst. “Plan B en C zijn noodmaatregelen. Dit elftal heeft tegen Turkije en Montenegro toch bewezen dat ze doelpunten kunnen maken tegen verdedigende systemen? Dus waar praten we over? Volgens mij hebben we een doelsaldo van plus 23.”

De bondscoach zag ‘een spectaculaire invalbeurt’ van Arnaut Danjuma (ex-Club Brugge). “Hij verdient het om opgehemeld te worden. Hij had hele leuke goede dribbels, alleen zijn medespelers waren nog niet ingesteld op die harde voorzetten van hem.”

LEES OOK: “Noa Lang doet me denken aan Robin van Persie”

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

Op 1 januari 2025 zwaaiden de deuren van de transfermarkten in Duitsland, Frankrijk en Engeland...

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Slechts zeven competities kozen voor de traditionele transfertermijn van 1 januari tot en met 31...

Titelstrijd met twee? Kalender KRC Genk en Club Brugge

Titelstrijd met twee? Kalender KRC Genk en Club Brugge

Anderlecht leed een 0-3 nederlaag tegen Club Brugge. Een titelstrijd met twee ploegen lijkt in...

Straffe cijfers voor KRC Genk

Straffe cijfers voor KRC Genk

Matte Smets pakte in de vijfde minuut een rode kaart. Met tien tegen elf versloeg...

INSTA-FOOT: Clubs en spelers delen kerstfoto’s

INSTA-FOOT: Clubs en spelers delen kerstfoto’s

Nog één speeldag in de Jupiler Pro League, Boxing Day in de Premier League, in...