De Bruyne steekt Courtois straks voorbij
Kevin De Bruyne is toe aan zijn honderdste cap bij de Rode Duivels. Een avontuur dat op 11 augustus 2010 begon onder de leiding van Georges Leekens. De 32-jarige aanvallende middenvelder blijft daarmee op de achtste plaats staan. Hij nadert zo wel tot op twee interlands van Thibaut Courtois.
Als de Rode Duivels lang meedraaien op het EK 2024 krijgt Kevin De Bruyne de zesde plaats in zicht. Hieronder vind je de top 20 bij de Rode Duivels terug, met bovenaan Jan Vertonghen, die daar nog een hele poos zal blijven staan. In de vierde kolom hieronder staan de spelers die nog actief zijn aangekruist. Bij Thibaut Courtois zijn er haakjes bijgeplaatst vermits hij niet in actie komt in deze EK-campagne.
“Wat die honderd interlands betekenen? Dat ik lang meedraai bij de Rode Duivels en dat ik zonder blessures er nog meer achter mijn naam hadden kunnen staan”, merkte Kevin De Bruyne in de aanloop naar België-Montenegro op. (DC)
Meeste caps Rode Duivels:
1 | Jan Vertonghen | 154 | * |
2 | Axel Witsel | 130 | * |
3 | Toby Alderweireld | 127 | |
4 | Eden Hazard | 126 | |
5 | Romelu Lukaku | 114 | * |
6 | Dries Mertens | 109 | |
7 | Thibaut Courtois | 102 | (*) |
8 | Kevin De Bruyne | 99 | * |
9 | Jan Ceulemans | 96 | |
10 | Timmy Simons | 94 | |
11 | Vincent Kompany | 89 | |
12 | Marouane Fellaini | 87 | |
13 | Eric Gerets | 86 | |
14 | Franky Van der Elst | 86 | |
15 | Thomas Vermaelen | 85 | |
16 | Daniël Van Buyten | 85 | |
17 | Enzo Scifo | 84 | |
18 | Mousa Dembélé | 82 | |
19 | Paul Van Himst | 81 | |
20 | Bart Goor | 78 |
Kevin De Bruyne was 19 jaar toen hij debuteerde bij de nationale ploeg. Hij was op 19 mei 2010 bankzitter in de thuiswedstrijd tegen Bulgarije. Op 11 augustus 2010 speelde hij een helft mee tegen Finland.
De spelmaker van Manchester City nam in die 99 interlands 26 doelpunten en 49 assists voor zijn rekening. De Bruyne kreeg 4 keer geel.
LEES OOK: Tedesco rekent op De Bruyne