De promotiestrijd in de Challenger Pro League

Hoogspanning in tweede klasse. Met nog vijf speeldagen af te werken nam RWDM de leidersplaats over van Zulte Waregem. Het verschil bedraagt één punt. Twee tot drie clubs promoveren. Wie speelt nog tegen wie?
Twee ploegen zijn zeker van een plaats in de Jupiler Pro League 2025/2026. Een derde club kan de Challenger Pro League voor de Jupiler Pro League ruilen bij winst tegen de derdelaatste in de eerste afdeling.
RWDM en Zulte Waregem hebben hun lot in eigen handen. La Louvière staat echter in de buurt en hoopt nog hogerop te klimmen. De Wolven hebben wel een wedstrijd meer afgewerkt. Patro Eisden en SK Beveren hopen nog op een mogelijke promotieplaats te eindigen.
De nummers één en twee promoveren zeker. De nummers 3 tot en met 6 komen in de Promotion Play-offs terecht. Daar wordt met een knock-outsysteem gewerkt. De nummer drie speelt tegen de zesde, de vierde tegen de vijfde. De twee winnaars spelen een onderling duel. Wie die wedstrijd ook tot een goed einde weet te brengen, mag tegen de tweede uit de Relegation Play-offs in de Jupiler Pro League spelen voor een plek in eerste klasse.
Op basis van de huidige stand – de belofteteams kunnen niet promoveren – spelen La Louvière, Patro Eisden, SK Beveren en Lierse SK in die Promotion Play-offs.
Kalender
1 RWDM (50 punten)
Programma: Beveren (uit) – Seraing – Patro Eisden (uit) – Lommel – Zulte Waregem (uit)
2 Zulte Waregem (49 punten)
Programma: Francs Borains (uit) – RSCA Futures – Seraing (uit) – Lokeren-Temse (uit) – RWDM
3 La Louvière (47 punten)
Programma: Lierse – Jong Genk (uit) – Francs Borains – Lommel (uit)
4 Patro Eisden (41 punten)
Programma: Lommel (uit) – Club Luik (uit) – RWDM – Lierse (uit) – Eupen
5 SK Beveren (41 punten)
Programma: RWDM – Lierse (uit) – Eupen – Club NXT – RSCA Futures (uit)
Zulte Waregem lukte het hoogste aantal doelpunten in de Challenger Pro League. Essevee zit aan 47 goals. Dat is er eentje meer dan Patro Eisden. Koploper RWDM kwam slechts 35 keer tot scoren. Ook La Louvière, Club NXT, Eupen en RSCA Futures scoorden meer dan het team van Yannick Ferrera. De ‘Brussels Boys’ incasseerden in 24 matchen slechts 17 doelpunten. La Louvière komt in een wedstrijd meer aan 21 tegentreffers, Zulte Waregem aan 25.
Populair
Jelle Vossen (Zulte Waregem) is topschutter in de 1B-reeks met 13 doelpunten in 20 matchen. Mouhamed Belkheir lukte in 23 wedstrijden 12 goals voor La Louvière. Lennart Mertens zit aan 10 treffers in 22 duels
Zulte Waregem zou dit seizoen aan een gemiddelde van 5.128 supporters per thuismatch zitten. La Louvière komt aan 2.849 fans en RWDM aan 2.823. SK Beveren is de nummer vier in de Challenger Pro League met zo’n 2.701 toeschouwers.
LEES OOK: RWDM wipt over Zulte Waregem
The goal that put @RWDMolenbeek 🔝!⁰⁰#challengerproleague #rwdlok pic.twitter.com/CDNEtYqwCf
— Pro League (@ProLeagueBE) March 10, 2025