De Roeck hongerig: “DNA-Antwerp zit erin”

In de zoektocht naar een opvolger voor Mark van Bommel kwam Antwerp bij Jonas De Roeck. Dat is geen toeval. De Roeck begint aan zijn derde avontuur bij de Great Old.
“Trainer worden bij Antwerp, een mooie uitdaging”, blikt De Roeck vooruit via het clubkanaal. “Ik heb de jeugdreeksen hier doorzwommen en ik ben bij Antwerp gestart en geëindigd als profvoetballer. De club is altijd speciaal voor mij gebleven. Het Antwerp-DNA zit er zeker nog in.”
Kampioen en bekerwinnaar. De supercup. Antwerp beleefde toptijden in 2022/2023. Het afgelopen seizoen liep het wat minder. Antwerp plaatste zich wel nog voor de finale van de Beker van België en haalde Play-off 1. Na Arthur Vermeeren dreigen er nog een aantal spelers verkocht te moeten worden.
“Een belangrijk voordeel: ik ken de club en de verwachtingen en weet wat je hier kan bereiken”, kijkt De Roeck de toekomst met vertrouwen tegemoet. “Antwerp heeft de laatste jaren een ongelooflijke ontwikkeling meegemaakt. Een heel ambitieuze en mooie club.”
Ratko Svilar dropte Jonas De Roeck op 3 mei 1998 in de eerste ploeg. Hij veroverde snel een basisplaats en kreeg op zijn 20ste de kapiteinsband toegestopt. Na vier seizoenen volgden avonturen bij Lierse, Germinal Beerschot, AA Gent, FC Augsburg en OH Leuven. In 2013 keerde De Roeck terug naar Antwerp. Twee jaar later hing hij zijn voetbalschoenen aan de haak.
Trainer bij Lyra en Berchem, zijn trainersdebuut in eerste klasse volgde bij STVV. De Roeck trok naar Anderlecht, als trainer van de beloften en assistent van onder meer Vincent Kompany. Na twee seizoenen bij KVC Westerlo volgt Antwerp FC.
LEES OOK: Boeckx bezorgd om De Roeck

