De Roeck ziet progressie bij Dennis Praet
Antwerp FC haalde Dennis Praet terug naar de Jupiler Pro League. De ex-Gouden Schoen kan de hoge verwachtingen vooralsnog niet inlossen op de Bosuil.
Praet (30) zit aan 9 wedstrijden bij RAFC in de Jupiler Pro League, goed voor 41% van de speelminuten. Overtuigen deed hij nog niet. Dat beseft ook Antwerp-trainer Jonas De Roeck. “Ik denk dat Dennis goed genoeg weet dat hij nog niet op zijn niveau zit”, aldus De Roeck tegenover Het Nieuwsblad.
De Roeck wijst naar een gebrek aan matchritme. “Na de bekerwedstrijd (op 4 december, nvdr.) tegen Kortrijk zei hij: ‘Dit zijn mijn eerste negentig minuten in drie jaar tijd.’ Drie jaar! Dan mag je niet verwachten dat Dennis van de ene op de andere dag het niveau haalt van iemand die dag in dag uit alles speelt.”
“Het is logisch dat nog niet alles lukt. In het seizoensbegin las ik dat Dennis een van de beste fysieke tests van heel de ploeg aflegde, terwijl er een héél groot verschil is tussen goed kunnen lopen en matchritme. Da’s geen excuus, maar wel een totaal ander gegeven. Ik zie progressie in zijn manier van voetballen en ben ervan overtuigd dat zijn waarde voor het elftal groter en groter zal worden.”
RAFC gaat vanavond op bezoek bij KV Mechelen.