Degryse duidt beste ploeg in België aan
Union boekte een moeizame 1-0 zege tegen STVV, Club Brugge versloeg Anderlecht met 4-2. Volgens Marc Degryse maakte Club een groot statement op de eerste speeldag in Play-off 1.
“Club Brugge heeft in zijn eerste helft tegen Anderlecht bewezen dat het, áls het op zijn hoogste niveau presteert, de allerbeste ploeg van België is”, stelt Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.
“In die eerste helft zat alles. Véél energie, hoge druk, knappe doelpunten – die 1-0 van Kyriani Sabbe was geweldig – en goeie stilstaande fases.”
Twee gezichten
“Het grote verschil met de vorige wedstrijd tegen Anderlecht was het tempo. Nu slaagde paars-wit er gewoonweg niet in om maar één degelijke tegenaanval op te zetten”, aldus Degryse. “Dat had enerzijds te maken met de versmachtende druk van Club, maar anderzijds ook met het gebrek aan kwaliteit bij Anderlecht.”
Bij de rust was het 3-0. Het werd nog 4-2 in Club-Anderlecht. “Er is niks mis mee om de voet een béétje van het gaspedaal te halen na zo’n intense eerste helft, maar je moet wel scherp blijven verdedigen en af en toe prikken op de tegenaanval.
“Dat is echt een les die ze moeten meenemen naar het vervolg van deze play-offs”, waarschuwt Degryse.
LEES OOK: Gedrag Tzolis in vraag gesteld