Degryse voor Union-Club Brugge: “Zij kunnen grootste slag slaan”
Hoogspanning in Play-off 1. Zondag krijgt Union Club Brugge op bezoek. Het verschil bedraagt één punt. Marc Degryse ziet extra titelkansen voor Club weggelegd.
“Wij trekken niet voor een puntje naar Union, dat is niet onze stijl“, merkte Ivan Leko op. Club Brugge zal zondag top moeten zijn. Union kan met een ijzersterke thuisreputatie uitpakken: 15 overwinningen en 1 gelijkspel.
“Als je kijkt wie dit weekend de grootste slag kan slaan, dan kom ik uit bij Club Brugge”, stelt Marc Degryse tegenover De Morgen. “Bij winst staan ze twee punten voor, met nog zeven wedstrijden op de kalender en een gemakkelijker schema.”
Drie dagen voor de return in Brugge moet Union de finale van de Beker van België tegen Anderlecht afwerken. Geen cadeau van de kalendermaker.
- Speeldag 4: wo. 22/04 – Club Brugge – KV Mechelen, Union – AA Gent 20u30
- Speeldag 5: zo. 26/04 – AA Gent – Club Brugge 13u30, Anderlecht – Union
- Speeldag 6: za. 02/05 STVV – Union 20u45,zo. 03/05 – RSC Anderlecht – Club Brugge 18u30
- Speeldag 7: za. 09/05 Club Brugge – STVV 20u45, Union – KV Mechelen 18u30
- Bekerfinale: do. 14/05 Union – Club Brugge 15u
- Speeldag 8: zo. 17/05 Anderlecht – KV Mechelen 13u30, Club Brugge – Union 18u30
- Speeldag 9: do. 21/05 AA Gent – Union, KV Mechelen – Club Brugge om 20u30
- Speeldag 10: zo. 24/05 – Club Brugge – AA Gent, Union – Anderlecht 18u30

Club Brugge scoorde zes keer en kreeg drie goals tegen. Union mikte twee keer raak en incasseerde geen treffer in Play-off 1. “Het contrast tussen de identiteit en het DNA van Union en Club kan niet groter”, merkt Marc Degryse op. “Voor Club is de insteek onder Ivan Leko om één doelpunt meer te maken dan de tegenstander.” Bij Union luidt het eerste uitgangspunt: geen doelpunt incasseren. “In de eerste plaats beletten ze de tegenstander het voetballen. Ze maken het hen lastig. Het is duidelijk dat Club voor een moeilijke opdracht staat.”
Topniveau
Start Hugo Vetlesen of kiest Ivan Leko toch voor Carlos Forbs? Marc Degryse zou voor de eerste speler kiezen. “Hij brengt meer intensiteit en strijd, die je nodig zult hebben. Pas als je qua intensiteit de evenknie bent, maak je kans om te winnen.”
De voormalige Rode Duivel kijkt naar gangmakers als Hans Vanaken, Raphael Onyedika en Aleksandar Stankovic. “Wil je zondag winnen, dan zullen zij toch allemaal op Champions League-niveau moeten zijn.”
Om 18u30 begint de strijd tussen Union Saint-Gilloise en Club Brugge in het Joseph Mariënstadion. Lawrence Visser krijgt de wedstrijdleiding in handen.

LEES OOK: De ene geldschieter is de ander niet