Delorge is al onmisbaar

AA Gent schotelde Tiago Araujo, Aimé Omgba, Helio Varela, Zalan Vancsa, Andri Gudjohnsen, Atsuki Ito en Max Dean een contract voor. Meerdere spelers zijn na meer dan dertig matchen nog altijd op zoek. Mathias Delorge liet vanaf minuut één zien een aanwinst te zijn.
De cijfers spreken boekdelen: 94% speelminuten in de Jupiler Pro League en 86% in de Conference League. In alle competities samen lukte hij 2 doelpunten en 5 assists in 32 matchen. Goed voor 2.657 speelminuten.
“Zijn recuperaties en crosspasses zijn onmisbaar geworden voor AA Gent”, stelt Het Nieuwsblad vast. “Hij is niet meer weg te denken uit de basis. De reden waarom hij nagenoeg alles speelt.”
LEES OOK: Vrancken wil met Union matchen

AA Gent betaalde een transfersom van 3 miljoen euro aan STVV. Daar hoort een bonus van een half miljoen euro bij. De 20-jarige centrale middenvelder ligt tot midden 2028 onder contract. Zijn marktwaarde bij Transfermarkt steeg in enkele maanden van 1,5 naar 9 miljoen euro.
Daarmee staat op de zestiende plaats in de ranglijst van meest waardevolle spelers in de Jupiler Pro League. Bij AA Gent staat hij trouwens op één.
LEES OOK: Top 30: Nieuwe marktwaarden spelers in België