Divock Origi stopt op zijn 31ste
Het avontuur van Divock Origi in het profvoetbal is afgelopen. De voormalige Rode Duivel hangt zijn voetbalschoenen aan de haak.
Op je 31ste stoppen, dat is vroeg. Toch is het geen verrassing bij heldere hemel. De ster van Divock Origi was al jaren tanende.
Hij brak door bij Lille OSC en groeide bij Liverpool met enkele belangrijke doelpunten als invaller tot een cultheld uit. Origi kwam er wel aan te weinig speelminuten. Er kwamen andere aanbiedingen binnen en Liverpool wou meewerken aan een transfer. De aanvaller klampte zich vast aan zijn financieel aantrekkelijk contract.

Weinig spelen, dat kruipt in de kleren. Tel daar nog enkele blessures bovenop. Avonturen bij AC Milan en Nottingham Forest draaiden op weinig of niets uit.
Hij speelde ruim twee jaar geen profwedstrijd meer en zat sinds december zonder club. Divock Origi maakte vandaag zijn afscheid bekend.
Missie volbracht
“Als speler heb ik mijn doel in deze sport behaald”, schrijft Origi op Instagram bij een foto van zichzelf met de Champions League-trofee. “Ik heb mijn kinderdromen waargemaakt door op de grootste podia te spelen en de belangrijkste trofeeën te winnen. Ik ben God dankbaar voor dit alles. Aan mijn fans over de hele wereld, die mij hebben geholpen te schitteren: elk iconisch moment, elk doelpunt en elk stukje geschiedenis dat we samen hebben geschreven, zal voor altijd van ons blijven.”
“Aan elke club en aan alle coaches en ploeggenoten die aan mijn zijde stonden: bedankt. Jullie hebben mij gevormd op manieren die veel verder gaan dan het voetbalveld. België vertegenwoordigen, mijn land, terwijl ik Kenia, mijn roots, met mij meedroeg, was een voorrecht. De missie is volbracht. Nu zet ik de stap naar mijn volgende roeping.”
- Origi kwam 34 keer met de Rode Duivels in actie