Eersteklasser likt wonden na bekerdomper: “Geen excuses”
Michiel Jonckheere vloog buiten, Christophe Lepoint leidde KV Kortrijk naar een eerste overwinning. De Kerels hoopten die lijn verder te kunnen trekken in de Beker van België. Op bezoek bij amateurclub KSK Heist liep het echter goed fout.
“Dit was een moeilijke opdracht, een verraderlijke amateurclub en een rit van twee uur met de bus. Enkel de kwalificatie telde. We hadden nochtans een goede trainingsweek achter de rug, maar je merkte het meteen: de kwaliteit aan de bal was onvoldoende, de mentaliteit en de grinta ontbraken”, stelde Christophe Lepoint na afloop.
“De tweede helft was beter en scoorden we ook de tweede goal, maar achterin was het te vaak een zeef. Heist won verdiend, dat kunnen we niet ontkennen. We moeten nu samenblijven, de moed niet verliezen en focussen op de competitie.”
Laatste match
Aanvoerder Brecht Dejaegere stapte met schaamrode wangen van het veld. “Hier moeten zeker over gepraat worden en er zijn geen excuses voor. Als je in zo’n match met minder intensiteit gaat voetballen, dan weet je dat het moeilijk wordt. Nooit eerder vloog ik in mijn carrière meteen uit in de beker.”
“In voetbal en ook in het leven gaat niks vanzelf en je bent ook maar zo goed als je laatste match. We verkeerden afgelopen week wellicht iets te lang in euforie, maar de coach had ons daarvoor ook gewaarschuwd”, citeert Het Nieuwsblad de ervaren middenvelder. “Er moest meer drive en meer goesting zijn. Als dat niet aanwezig is, kom je dit tegen.”