Einde dreigt voor traditieclub KFC Diest
Donkere wolken boven het Warandestadion in Diest. Het stamnummer 41 dreigt in rook op te gaan. De deadline voor de betaling van de openstaande bondsschulden is verstreken.
De KBVB heeft de Brabantse club een schorsing opgelegd en zal KFC Diest uit de competitie halen. Na jaren vol sportieve en financiële problemen ging de club in oktober 2023 in zee met de Saoedische zakenman Fahad Al-Medlej. Hij zou in eerste instantie investeren in een opwaardering van het oefencomplex, wat de jeugdopleiding en de eerste ploeg ten goede moest komen. Er zouden investeringen volgen om KFC Diest terug hogerop te loodsen. Grote woorden, weinig daden.
Bovenop de bondsschulden zit KFC Diest met een hoge schuldenberg opgescheept. Dat maakt een doorstart onder de leiding van lokale getrouwen quasi onmogelijk. Een nieuwe start, helemaal onderaan de voetballadder, met een nieuw stamnummer lijkt wel in de maak.
KFC Diest speelde tweemaal enkele seizoenen in eerste klasse. In 1975 degradeerden ze naar de tweede afdeling. Halfweg de jaren negentig ging het stap voor stap achteruit.
LEES OOK: Danny Boffin beleeft donkere tijden