Europees Parlement wil onderzoek naar Gianni Infantino
De KBVB ziet af van een klacht tegen de FIFA. In het Europees Parlement willen ze het doen en laten van Gianni Infantino niet ongemoeid laten. Een groep parlementsleden heeft een brief naar de 27 Europese voetbalbonden verstuurd, waarin ze aandringen een onderzoek te laten openen.
Folarin Balogun kreeg een rode kaart tegen Bosnië-Herzegovina. Volgens de FIFA-regels moest hij minstens één match aan de kant blijven. Na tussenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump zette de FIFA die schorsing om in een voorwaardelijke straf.
Dat gebeurde één dag voor het duel tussen de USA en België. De KBVB vroeg uitleg over die beslissing, maar de FIFA maakte niets over.
Gianni Infantino lieten in een statement weten dat hij om de haverklap contact heeft met politieke leiders. De telefoontjes van Donald Trump waren normaal. In de statuten van de FIFA staat nochtans uitdrukkelijk vermeld dat politiek en sport gescheiden dienen te blijven. Infantino had de inmenging van Trump moeten afwijzen.
De Europarlementariërs willen weten of de Amerikaanse overheid de FIFA onder druk heeft gezet om de schorsing van één wedstrijd om te zetten in een voorwaardelijke straf.
“Het is hartstikke duidelijk dat formele processen bij de FIFA niets waard zijn”, stelt de Nederlandse politica Lara Wolters tegenover Trouw. “We zien nu dat de scheidsrechter niet meer serieus genomen wordt. Dan komt er een moment dat je vanuit de politiek moet zeggen dat het niet langer zo kan.”
Er werd eerder een brief naar Infantino verstuurd over de creatie van een FIFA Vredesprijs, die voor Donald Trump was. “Daar kwam een formeel en zelfs intimiderend antwoord op.”