OFFICIEEL: Euvrard volgt Rednic op bij Standard
De wanprestatie tegen Cercle Brugge blijft niet zonder gevolgen. Standard gaat niet verder met Mircea Rednic. Zijn opvolger is al bekend: Vincent Euvrard komt over van rode lantaarn Dender.
De voormalige centrale verdediger van onder meer Cercle Brugge en STVV was trainer bij Sporting Hasselt, ASV Geel, Cercle Brugge, OH Leuven, RWDM en Zulte Waregem. Vincent Euvrard leidde Dender terug naar de eerste afdeling. De Kadavers wisten zonder al te veel zorgen het behoud te verzekeren. Een pluim op de hoed van de 43-jarige coach. Dender versterkte zich echter (nog) niet en staat nu met een 0 op 15 op de laatste plaats.
Het ontslag van Mircea Rednic is geen donderslag bij heldere hemel. Op de vierde speeldag ging Standard met 3-0 onderuit bij Union. Er werd toen al naar een aantal tactische keuzes gewezen. De thuismatch tegen Cercle Brugge was een maat voor niets. Standard liep achter bal en man aan. De ploeg hing als zand aan elkaar.
DNA
Deze trainerswissel betekent wel wat gezichtsverlies voor sportief directeur Marc Wilmots. Ivan Leko mocht zijn spullen pakken. Met Mircea Rednic haalde Wilmots een oudgediende terug naar Standard.
“Een trainer met veel enthousiasme, pit en ervaring, vooral in België en bij Standard Luik. Hij voelt zich thuis bij onze club”, stelde Marc Wilmots. “Ik weet dat we op dezelfde golflengte zitten en dat we hand in hand zullen werken om de passie terug te brengen en de verbinding met het DNA van Standard Luik te herstellen.”
Na vijf wedstrijden viel het doek al voor Mircea Rednic. De eerste trainer die de bons krijgt in de Jupiler Pro League 2025/2026.
Officieel
“De directie van Standard heeft Mircea Rednic woensdagochtend meegedeeld dat de samenwerking met onmiddellijke ingang wordt beëindigd”, staat in een persbericht te lezen. “Ons management en Vincent Euvrard hebben een akkoord bereikt: de 43-jarige Belgische coach heeft zopas een contract voor twee seizoenen ondertekend bij de Rouches.”
“Hij neemt vanaf donderdag de leiding over van ons eerste elftal dat zich momenteel voorbereidt op de uitwedstrijd in Leuven op zondag. We bedanken Mircea Rednic voor zijn inzet sinds juni jongstleden en heten Vincent Euvrard van harte welkom. We wensen hem veel succes bij deze nieuwe uitdaging.”
LEES OOK: Eerste trainer is al ontslagen in CPL