Ex-international Jaap Stam verslaafd aan koffie
67 interlands met het Nederlands Elftal, 127 matchen bij Manchester United, 98 bij PSV, 94 bij Lazio. Jaap Stam speelde ook bij onder meer Ajax en AC Milan. De robuuste centrale verdediger was trainer in het profvoetbal. De stressfactor liet sporen na.
Jaap Stam raakte verslaafd aan koffie. “Toen ik nog trainer was, was het heel erg. Je komt op de club en het eerste wat je doet is een bakkie koffie. Dan komen de trainers en neem je nog een bakkie koffie. Als die op is? Nog een bakkie koffie”, stelt de 53-jarige Nederlander in de podcast VERZUS.
“Dan ga je kijken hoe laat de spelers binnenkomen. Als we nog even hebben, doen we nog een bakkie, en daarna nog een bakkie.” Voor de training had hij al vijf of zes tassen koffie binnen.
“Vervolgens zijn we anderhalf uur buiten om te trainen. Als we dan naar binnen komen, gaan we de training nabespreken met een paar bakkies. Aan het einde van de ochtend zit je dan zo op tien bakkies. Dan heb je in de middag ook af en toe nog een bakkie. Wel iets minder, maar over de middag nog een stuk of vijf. Na het eten nog één bakkie.”
Stam kwam soms aan twintig tassen koffie per dag. Verslaafd aan de cafeïne in dat goedje. “Het is voor heel veel mensen ook normaal, maar niemand durft het te zeggen. Ik kom er tenminste voor uit. Ik sliep slecht en gaf de schuld aan mijn voetbalcarrière. Onrustige benen, dat soort dingen. Maar nu ik er nog maar drie per dag drink, is mijn slaap ook heel erg verbeterd.”
- Jaap Stam is nu technisch adviseur bij amateurclub DOS Kampen.
LEES OOK: Noa Lang terug in Nederland of België aan de slag?