Ex-ref vond penalty Union-STVV vederlicht

Union kreeg twee penalty’s in de thuismatch tegen STVV. De overtreding van Ryoya Ogawa was duidelijk. De eerst toegekende strafschop is een ander verhaal.
Bruno Godeau trapte de bal weg, via Franko Ivanovic keerde de bal terug en raakte de arm van Godeau. Er kwam een VAR-check aan te pas. Scheidsrechter Jan Boterberg bekeek de beelden aan de zijlijn.
“De eerste penalty vind ik bijzonder goedkoop. Dit is een schoolvoorbeeld van het soort vederlichte penalty’s waarvan ik dacht dat ze niet meer gefloten gingen worden. Vanop minder dan een meter kreeg Godeau de bal in de kluts tegen zijn hand. Het contact is duidelijk, maar moet dit bestraft worden met een strafschop? Ik vind van niet”, stelt Serge Gumienny bij Het Belang van Limburg.
“Zeker omdat in de herhaling duidelijk te zien is dat Ivanovic de bal eerst met de hand raakt. Een slimme scheidsrechter zou deze aanvallende handsbal altijd hebben gefloten om het zichzelf makkelijk te maken. Dat ze het niet hebben gedaan, betekent dat ze het niet hebben gezien. Ook de VAR niet. Ze waren zo gefocust op die hand van Godeau dat ze de hand van Ivanovic niet eens hebben opgemerkt.”