Ex-refs na STVV-Genk: “Handspel, maar…”

02-12-2024 07:48
-
Geschreven door Redactie
Ex-refs na STVV-Genk: “Handspel, maar…”

Diep in de blessuretijd kopte Tolu Arokodare naar doel. De bal wijzigde van richting. Ibrahima Bangoura raakte de bal niet met de voet, knie, borst of het hoofd. Erik Lambrechts keurde het doelpunt goed. In de wetenschap dat de VAR de beelden kon bekijken en zijn beslissing kon terugdraaien?

“Als er op de beelden geen duidelijk handspel te zien is, dan moet je bij de beslissing van de ref blijven”, stelt Serge Gumienny bij Het Belang van Limburg. “Als de beelden op het niveau van de Champions League waren geweest, dan had de VAR die fase waarschijnlijk beter kunnen beoordelen.”

“Ik meen toch een versnelling te zien in het traject van de bal op het moment van het vermeende handspel”, merkt ex-scheidsrechter Tim Pots bij Het Laatste Nieuws op. “Als ik moet beslissen zeg ik hands. Maar 100% zeker ben ik niet. Dat kan de VAR óók niet geweest zijn, dus moet de beslissing op het terrein geldig blijven. En dat was doelpunt.”

LEES OOK: Gelijkmaker KRC Genk geldig? Fink en Mazzu verdeeld

Zo eindigde de derby STVV-Racing Genk op 2-2.

LEES OOK: Bertaccini boos: “We zijn bestolen”

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

Op 1 januari 2025 zwaaiden de deuren van de transfermarkten in Duitsland, Frankrijk en Engeland...

INTERVIEW Jo Coppens: “Paniek en angst gaan ons niet redden”

INTERVIEW Jo Coppens: “Paniek en angst gaan ons niet redden”

Meer doelkansen creëren, meer balbezit. STVV kwam in eigen huis echter niet tot winst tegen...

Felice Mazzu geeft de moed niet op

Felice Mazzu geeft de moed niet op

Drie seizoenen zonder degradatiezorgen. Bij STVV maken ze dit seizoen andere tijden mee. De Kanaries...

SPECIAL: Welk effect hebben de trainerswissels in JPL?

SPECIAL: Welk effect hebben de trainerswissels in JPL?

Als een ploeg in de probleemhoek verzeilt, is de trainer meestal het eerste slachtoffer. “We...

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Slechts zeven competities kozen voor de traditionele transfertermijn van 1 januari tot en met 31...