Ex-scheidsrechter spaart Lothar D’Hondt niet: “Met iets of wat voetbalintelligentie…”

03-11-2025 18:25
-
Geschreven door Redactie
Ex-scheidsrechter spaart Lothar D’Hondt niet: “Met iets of wat voetbalintelligentie…”

Bij Zulte Waregem was men na de partij tegen Union SG niet te spreken over scheidsrechter Lothar D’Hondt, die bij het openingsdoelpunt de bezoekers een voetje hielp. Serge Gumienny is ook niet mals voor de scheidsrechter.

Bij het openingsdoelpunt van Union leek D’Hondt de bal aan te raken en wist Union te profiteren door uiteindelijk ook te scoren. D’Hondt greep daarop niet in en ook de VAR besloot om het doelpunt niet af te keuren. Een foute beslissing volgens ex-ref Gumienny.

“Of hij die bal al dan niet raakte, doet er zelfs niet toe. Hij had dat doelpunt hoe dan ook moeten afkeuren. Alleen al omdat hij grandioos in de weg liep en de speler van Zulte Waregem duidelijk hinderde”, klinkt het in Het Belang van Limburg.

“Een scheidsrechter met iet of wat voetbalintelligentie legt het spel dan stil”, is Gumienny bijzonder streng. Vroeger kon een scheidsrechter het spel niet stilleggen, maar dat is nu anders. Dat D’Hondt besloot om dat niet te doen, begrijpt Gumienny niet. “Dat is een kwestie van je gezond verstand gebruiken als arbiter.”

Volgens Gumienny is het dan ook niet de eerste keer dit seizoen dat D’Hondt enkele opvallende beslissingen neemt. “Aan gezond verstand ontbreekt het D’Hondt de laatste weken toch een beetje”, geeft hij aan. “Die jongen staat iets te vaak in de belangstelling terwijl je dat als ref net wilt vermijden.”

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 8 september viel het doek over de zomermercato in de Jupiler Pro League 2025/2026....

Grote vernieuwingsgolf bij Club Brugge na dit seizoen?

Grote vernieuwingsgolf bij Club Brugge na dit seizoen?

Sterk presteren in de Champions League, dat laat sporen na. Ferran Jutgla, Chemsdine Talbi, Maxim...

Bruno – Bolat – Muleka – Onuachu

Bruno – Bolat – Muleka – Onuachu

Met de regelmaat van de klok trekken spelers die in de Belgische Pro League actief...

Kielse cultspits Shankland op weg naar Schotse titel

Kielse cultspits Shankland op weg naar Schotse titel

Beerschot betaalde in 2021 zo’n 1,2 miljoen euro voor Lawrence Shankland. Toch trok de Schotse...

Vrancken kijkt uit naar Union-STVV: “Ballen tonen”

Vrancken kijkt uit naar Union-STVV: “Ballen tonen”

Met 18 op 33 staat STVV op de vijfde plaats. Het team van Wouter Vrancken...