Faillissement voor KV Oostende

16-05-2024 20:27
-
Geschreven door Redactie
Faillissement voor KV Oostende

Verder springen dan de stok lang is, vaak loopt dat verkeerd af. Marc Coucke trok met KV Oostende Europa in en liet een nieuwe hoofdtribune bouwen. Op afbetaling. De loonkosten gingen stevig omhoog. Te hoog. Na zijn vertrek naar Anderlecht ging het stap voor stap achteruit. Paul Conway en enkele Amerikaanse partners namen de club over. Een flinke portie wanbeleid volgde. Op 16 mei 2024 volgde pijnlijk nieuws: het faillissement.

Paul Conway vertoont zich best niet meer in Oostende. Hij hield een overname door Apex Capital Global tegen. “Dit nakende faillissement is eigenlijk een aaneenschakeling geweest van jaren aan opgestapelde schulden, leningen, dubieuze transacties en kosten, en eigenlijk dus een totaal gebrek aan goed management. Hiervan wordt KV Oostende nu de dupe en dat is zeer betreurenswaardig”, stelt tijdelijk bewindsvoerder Werner Van Oosterwyck via het clubkanaal.

Een schuldenberg van ruim 10 miljoen euro. Geen nieuwe geldschieter(s). KV Oostende kan geen volwaardig licentiedossier indienen en zou naar tweede amateur zakken. Dan blijft die schuldenlast echter gelden.

Zo lijkt een herstart in eerste provinciale het hoogst haalbare voor de Kustjongens.

“In mijn hoedanigheid als tijdelijk bewindvoerder zal ik dus niet anders kunnen dan op 3 juni het faillissement van KV Oostende aanvragen”, geeft Van Oosterwyck mee. “Ik besef dat dit een zware klap is voor een hele community: fans, (jeugd-)spelers, trainers, sponsors, medewerkers, vrijwilligers, …”

“Ik denk zeker ook aan het fantastische team werknemers dat het afgelopen seizoen in moeilijke omstandigheden de club heeft draaiende gehouden en nu hun werk kwijtspeelt. Dit is een zwarte dag in mijn carrière als bewindvoerder. Ik hoop op zijn minst dat KVO op één of andere manier een doorstart kan nemen. Een stad als Oostende kan toch niet zonder voetbalclub op niveau vallen.”

LEES OOK: Rechtbank legt beslag op eigendommen Standard

KV Oostende legt de boeken neer
foto DC | www.voetbalbelgie.be

 

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

Vrancken tevreden (onder voorbehoud)

Vrancken tevreden (onder voorbehoud)

Een gebrek aan kampgeest en beroepsernst bij een aantal spelers, dat brak STVV dit seizoen...

Wat is er van Eric Bocat?

Wat is er van Eric Bocat?

STVV zat vorig seizoen dicht tegen Play-off 1 aan. In de zomermercato dienden ze meerdere...

Wouter Vrancken begint aan ‘speciaal avontuur’ (VIDEO)

Wouter Vrancken begint aan ‘speciaal avontuur’ (VIDEO)

Instappen halfweg de play-offs, bij een ploeg die kan degraderen, veel trainers zouden er hun...

VIDEO: Eerste training Wouter Vrancken bij STVV

VIDEO: Eerste training Wouter Vrancken bij STVV

Wouter Vrancken is terug een Kanarie. De 46-jarige Truienaar moet STVV in de eerste afdeling...