Fans Union roeren zich: “Het is nu of nooit”

Europees spelen in Leuven of Anderlecht, dat kost extra geld. Union krijgt bij de andere duels veel volk over de vloer in het nostalgische Joseph Mariënstadion. De commerciële mogelijkheid zijn echter beperkt. Ze pakten maanden geleden met bouwplannen uit: een nieuwe voetbaltempel op de Bemptsite in Vorst. De fans zijn het getalm van de politici stilaan beu.
Een nieuw stadion met 15.000 plaatsen, dat is het opzet. Het huidige stadion zou behouden blijven voor de tweede ploeg en de jeugd.
“De wens om een stadion te hebben, is geen bevlieging van overijverige supporters. Het gaat om het behoud van ons erfgoed. We hebben het niet alleen over een sportonderneming, maar ook over een intergenerationele, interculturele en intersectionele ontmoetingsplek”, citeert Het Nieuwsblad het statement van de supporters.
“De club heeft aangekondigd dat de plannen voldoen aan de eisen van de politieke autoriteiten. Maar het moet gezegd worden dat naarmate de maanden vorderen, de vooruitzichten op een permanente oplossing vrijwel onbestaande lijken en dat baart ons zorgen.”
Volgens de fans komt de toekomst van de club in gevaar zonder stadion. “Want we hebben het hier over de toekomst van een stukje Brusselse geschiedenis. Tijd verspillen zonder concrete oplossingen kan fataal zijn. Het is nog niet te laat, maar onze politieke besluitvormers moeten in actie schieten. Deze kans op de Bemptsite krijgen we misschien nooit meer. Het is nu of nooit.”
BEKIJK: Nieuw stadion Union