Fans waarschuwen Verhaeghe & co: “Ziel Club Brugge niet verkopen”

31-05-2023 20:51

Fans waarschuwen Verhaeghe & co: “Ziel Club Brugge niet verkopen”

Het nieuws sloeg in als een bom: Club Brugge staat te koop. Dat de supporters het via de media moesten vernemen en daarna nauwelijks wat informatie via hun club verkregen, maakt het nog wat pijnlijker. Een Amerikaans bedrijf speurt naar een overnemer. Dat wekt onrust bij de fans.

Het Amerikaanse Orkila Capital gooide twee jaar geleden 50 miljoen euro op tafel. In ruil voor 23% van de aandelen. 30 miljoen vloeide naar de aandeelhouders, 20 miljoen naar Club Brugge. De NV Grizzly Sports heeft nu nog 71,95% van de aandelen in handen. Dat pakket zou voor zo’n 250 miljoen euro te gelde gemaakt kunnen worden.

Komt Club Brugge in Amerikaanse handen? Of gaan ze deel uitmaken van een zogenaamd voetbalimperium, naar het voorbeeld van de City Group met onder meer Manchester City en Lommel SK.

“Een eventuele verkoop van Club Brugge aan een oliesjeik is natuurlijk ook een mogelijkheid”, beseft woordvoerder Frederik Van Eenoo van de supporterfederatie. “Dat schrikbeeld doemt op, als er plots een onweerstaanbaar bod op Blauw-Zwart komt.”

We volgen het dossier met argusogen op”, geeft hij mee bij de Krant van West-Vlaanderen. “Club Brugge mag zijn ziel niet verkopen, zoals kleinere Belgische ploegen wel gedaan hebben. Want dan loert het gevaar dat alle sportieve en financiële beslissingen genomen worden op een kantoor in een ver buitenland. Club Brugge is en familieploeg en moet dat blijven.”

LEES OOK:

Nieuwsbrief

Specials

Fink met goed gevoel naar RC Genk-STVV

Fink met goed gevoel naar RC Genk-STVV

Zondag staat de derby tussen Racing Genk en STVV op de agenda. Bij de supporters...

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Geen Noa Lang meer in de Belgische Jupiler Pro League. Calvin Stengs en Mike Trésor...

Club Brugge 3 goals per wedstrijd

Club Brugge 3 goals per wedstrijd

Sporting Charleroi kwam twee keer op voorsprong, Club Brugge won met 4-2. Igor Thiago, Brandon...

FOTO’S: STVV’ers naar Genk om Japan te steunen

FOTO’S: STVV’ers naar Genk om Japan te steunen

Japan speelde tegen Turkije in Genk. Enkele duizenden Japanners waren uit meerdere Europese landen naar...

Romelu Lukaku zit bijna in de top 10

Romelu Lukaku zit bijna in de top 10

Met of zonder wedstrijdritme, Romelu Lukaku blijft belangrijk voor de Rode Duivels. De 30-jarige trapte...