Felice Mazzu geeft de moed niet op

23-01-2025 14:59
-
Geschreven door Redactie
Felice Mazzu geeft de moed niet op

Drie seizoenen zonder degradatiezorgen. Bij STVV maken ze dit seizoen andere tijden mee. De Kanaries waren niet klaar voor de start van het seizoen en bleven op een 3 op 18 steken. Felice Mazzu volgde Christian Lattanzio op. Als je onderaan start, is het echter razend moeilijk om uit die gevarenzone weg te geraken. Elke tegenslag weegt zwaar(der) door.

STVV zat op de goede weg, maar Shogo Taniguchi viel achteraan weg. Een streep door de rekening. Drie punten glipten door de vingers na blunders van de arbitrage. Ook dat nog. Incasseren en trachten recht te klauteren. Uit de penarie geraken. De doelkansen waren er. De efficiëntie niet.

Als je de kansen niet benut en belangrijke punten laat liggen, komt vaak de verdediging onder vuur te liggen. Dat is bij STVV niet anders. Felice Mazzu bekijkt het vanuit een breder perspectief.

LEES OOK: SPECIAL: Welk effect hebben de trainerswissels in JPL?

“De zware blessure van Shogo Taniguchi, Wolke Janssens kende ook problemen, nu staat Rein Van Helden, Zineddine Belaid moest zijn weg zoeken, dan ontbreekt de nodige stabiliteit in de verdediging. We proberen ons te verbeteren en minder doelpunten te slikken”, legt Mazzu uit aan Voetbalbelgie.be. “Maar je verdedigt ook als ploeg. Als het fout loopt in een andere zone kan je dat niet in de schoenen van de verdedigers duwen. Een hechter blok vormen en beter verdedigen als ploeg, dat wordt belangrijk.”

Tegen Standard was Joël Fujita er niet bij. Een belangrijke schakel tussen de verdediging en de aanval. “Dat klopt. Joël is dit seizoen uitgegroeid tot een van de belangrijkste spelers.”

Extra versterking

Geen Rein Van Helden tegen Antwerp. Felice Mazzu hoopt zijn verdediger er terug bij te hebben tegen Union. Ondertussen zoekt STVV verder naar versterking voor de defensie.

“Daar is opnieuw met de directie over gesproken”, merkt Felice Mazzu op. “Naar het einde van de wintermercato toe komen er misschien nog één of twee spelers bij. We moeten goed uitkijken. Zomaar iemand erbij halen, daar schieten we niets mee op. We moeten ook naar de financiële mogelijkheden van de club kijken. Het is eveneens belangrijk een zeker evenwicht in de groep te behouden, zeker op mentaal vlak. Als we nog één of twee versterkingen kunnen aanvoeren, zal dat een goede zaak zijn.”

Mazzu looft Lamkel Zé
foto DC | www.voetbalbelgie.be

STVV haalde in deze wintermercato Didier Lamkel Zé, Hiiro Komori en Simen Juklerod binnen. Die jongens pikten hun eerste minuten mee en zouden stap voor stap wat moeten kunnen toevoegen.

“We zien op training en uit de data dat ze op fysiek vlak sterker staan dan bij hun eerste trainingen. Lamkel Zé doet het goed. Hij is heel positief ingesteld. Ik heb geen enkel probleem ervaren. Vrijdag speelt hij tegen zijn ex-club Antwerp. Hij is slim en ervaren genoeg om te weten dat hij tegen zijn ex-club een goed niveau moet halen.”

Antwerp

Met nog acht matchen te spelen staat STVV op de veertiende plaats. Om aan de play-downs te ontsnappen moeten ze nog twee ploegen voorbijsteken. Thuis tegen Antwerp en naar Union, dat is zware kost. Daarna spelen ze nog onder meer tegen FCV Dender, KV Mechelen, KV Kortrijk en Beerschot. Ploegen die ook in de rechterkolom staan. Zespuntenmatchen. Tegen Antwerp en Union wordt het strijden om de achterstand niet groter te zien worden.

“Antwerp wordt een heel moeilijke tegenstander. Ze kwamen twee keer op achterstand tegen Westerlo en wisten die match toch nog te winnen. Westerlo presteert sterk op verplaatsing. Ze waren ook goed bij Club Brugge. Antwerp staat er niet alleen als ploeg”, merkt Felice Mazzu op. “Met Vincent Janssen, Tjaronn Chery, Denis Odoi of hun flankspelers beschikken ze over spelers met veel kwaliteit. Ze beschikken over een prima ploeg.” (Dimitri Charles)

LEES OOK: Scheidsrechters en VAR voor speeldag 23 JPL

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League loopt pas op 24 mei af. De...

Trainerskerkhof JPL: 11 van 16 clubs wisselden van trainer

Trainerskerkhof JPL: 11 van 16 clubs wisselden van trainer

Er zijn nog twee speeldagen in de reguliere competitie plus de play-offs. Met het ontslag...

6 ploegen, 3 plaatsen in Play-off 1, 2 speeldagen

6 ploegen, 3 plaatsen in Play-off 1, 2 speeldagen

Spannende tijden in de Jupiler Pro League. Met nog twee speeldagen in de reguliere competitie...

Kalender: strijd deelname Play-off 1

Kalender: strijd deelname Play-off 1

Union, Club Brugge en STVV zijn er zeker bij. RSC Anderlecht mag zich stilaan opmaken...

Wat is er van Leander Dendoncker?

Wat is er van Leander Dendoncker?

Anderlecht rolde in de zomer van 2024 een mauve loper uit. De terugkeer van Leander...