“Aaron Bibout van Genk naar Strasbourg”
KRC Genk is in onderhandeling met Strasbourg over een mogelijk vertrek van de 21-jarige Aaron Bibout. Dat schrijft de Franse sportkrant L’Équipe. De Franse eersteklasser wil de Kameroense centrumspits losweken bij de Limburgers.
Bibout ligt nog tot juni 2029 onder contract bij Genk en was vorig seizoen goed voor drie doelpunten in tien competitiewedstrijden. Financiële details zijn er nog niet, maar volgens L’Équipe zijn de gesprekken tussen beide clubs de voorbije uren positief geëvolueerd.
Strasbourg ziet Bibout als dé uitgelezen opvolger voor Emmanuel Emegha, die voor 25 miljoen euro werd verkocht aan Chelsea. Afgelopen seizoen leek Joaquin Panichelli die rol in te lijken vullen, maar de Argentijn scheurde zijn kruisband en keert waarschijnlijk pas na de winterstop terug in de Ligue 1.
🚨 STRASBOURG FONCE SUR AARON BIBOUT 🇨🇲 !! 🥵🥨
Le RCSA a entamé des discussions très positives avec le KRC Genk pour s’offrir l’attaquant camerounais de 21 ans.
Un accord est en passe d’être trouvé entre les deux parties.
(@lequipe) pic.twitter.com/2sgwrMfLc3
— Actu Ligue 1 (@ActuL1_) July 28, 2026
Bibout, geboren in de Kameroense hoofdstad Yaoundé, werd in 2023 door LA Galaxy weggeplukt bij Kadji Sports Academy. In de MLS Next Pro was hij meteen goed voor negentien doelpunten, en via uitleenbeurten in de USL-reeksen bij Detroit City FC en FC Tulsa deed hij zijn eerste ervaring op in het profvoetbal.
In maart 2025 trok hij naar het Zweedse Västerås SK, waar zes goals in twaalf wedstrijden hem alweer een transfer opleverden, deze keer naar KRC Genk.
Bij Jong Genk bleef de 1,93 meter lange spits scoren als vanouds, en na de winterstop kreeg hij onder nieuwe coach Nicky Hayen ook zijn kans bij het eerste elftal. Zijn officiële debuut bij de A-kern maakte hij eind oktober 2025 in de beker tegen RWDM, waarna hij op 17 januari zijn eerste doelpunt voor de hoofdmacht maakte tegen Zulte Waregem.
Genk had eerder deze zomer ook al gesprekken met het Turkse Trabzonspor over Bibout, dat op zoek was naar een vervanger voor de vertrokken Felipe Augusto (ex-Cercle). Genk zou mikken op een bedrag van zo’n vijftien miljoen euro voor Bibout. Het aanvallend toptalent ligt nog tot medio 2029 onder contract in de Cegeka Arena.